كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مکاشفه القلوب در علم تصوف

مکاشفه القلوب در علم تصوف

نویسنده: ابوحامد محمد غزالی طوسی
مترجم: ناصر طباطبایی
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب 

.. تصوف و عرفان اسلامی از قرن دوم هجری پدید آمده و در قرن سوم و چهارم به اوج رشد و رواج خود رسیده و سراسر جهان اسلام را تحت تاثیر قرار داده بود. مکتبی که عوام و خواص هریک بنوعی آن را دلخواه خود می یافتند. اما در این میان کسانی بودند که این مکتب نوپدید را، آگاهانه بررسی کرده و با آن مخالفت کرده یا با احتیاط برخورد می کردند.

در از اواخر قرن چهارم هجری، تنظیم و تدوین معارف صوفیه، با آثار کسانی چون سراج طوسی و کلابادی و ابوطالب مکی آغاز شده بود. غزالی در این مرحله حساس با موقعیت ویژه ای که داشت پس از نقد و رد تند فلاسفه و اهل کلام و باطنیان، به حقانیت راه تصوف و عرفان حکم قاطع کرده و آن را عین اسلام و راه آن را درست ترین راه اعلام کرد. با این بیان که «اگر همه عقل عقلا و حکمت حکما و علم علمای اسرار شرع، دست بدست هم بدهند، نمی توانند چیزی از تصوف را به بهتر از آن چه هست تبدیل کنند»!!

جدا این گونه تبعیت از اوضاع و شرایط موجود، شایسته هیچ فرد بافکر و فرهنگی نیست.بدین سان غزالی نه تنها نتوانست، خودی نشان داده و دست به ابداع و کشف راه تازه و درستی بزند، بلکه کلاً در خدمت جریانهای نیرومند دوران زندگی خود قرار گرفته، عمر و اعتبارش را صرف مبارزه با عقل و اندیشه و ترویج پرهیز از تأمل و خردورزی کرد!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مکاشفه القلوب در علم تصوف

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 110798
  • موجودی: در انبار
  • 650,000ریال
  • 585,000ریال

برچسب ها: ابوحامد محمد غزالی طوسی, ناصر طباطبایی, عرفان اسلامی, تصوف, کتاب مکاشفه القلوب در علم تصوف