كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آیین های کنفسیوس ، دائو و بودا

آیین های کنفسیوس ، دائو و بودا

نويسنده: دووي مينك - مايكل استريك من - فرانك رينولز
مترجم: غلامرضا شيخ زين الدين
ناشر: مرواريد
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 392
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

آيين كنفوسيوس، اصطلاحي كه در چين همتايي ندارد ، يك جهان بيني، يك اخلاق اجتماعي ، يك نظريه سياسي، يك سنت حكيمانه و يك شيوه زندگي است.
آيين كنفوسيوس گاه چون يك فلسفه و گاه چون يك دين تلقي مي شود.

آيين دائو، يكي از دو سنت مذهبي - فلسفي عمده ي بومي است كه بيش از دو هزار سال به زندگي مردم چين شكل داده است.
شيوه بر خورد دائويي را با زندگي، در وسيع ترين معناي آن، مي توان در جنبه هاي تسليم و پذيرش و شادماني منش چيني مشاهده كرد ...

آيين بودا ، دين و فلسفه هاي تمام آسيايي است كه در حيات معنوي ، فرهنگي و اجتماعي دنياي شرق نقش مهمي ايفا كرده و در سده بيستم به غرب گسترش يافته است.

اين رساله ، آيين بودا را از سرچشمه هاي آن در آموزش هاي بودا گرفته تا بسط آن به مكتب ها، فرقه ها و شاخه هاي منطقه اي گوناگون ، مورد بررسي قرار مي دهد....

در این کتاب آیین‌ها و آموزه‌های مذهبی کنفوسیوسی، دائو و بودا .با اشاره به مکاتب، فرقه‌ها و شاخه‌های منطقه‌ای آن طی سه فصل عرضه شده است. در این کتاب تلاش شده، زمینه‌های فرهنگی، توسعه تاریخی، انجمن‌ها، مراسم‌های مذهبی و اسطوره‌شناسی آنها نیز بیان شده، زمینه‌های فرهنگی، توسعه تاریخی، انجمن‌ها، مراسم‌های مذهبی و اسطوره‌شناسی آنها نیز بیان شود.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: آیین کنفوسیوس یک جهان‌بینی، یک اخلاق اجتماعی، یک نظریه سیاسی، یک سنت حکیمانه و یک شیوه زندگی است. این آیین که گاه به صورت فلسفه و گاه به صورت دین تلقی می‌شود ;نه خدا را انکار می‌کند و نه سبک می‌شمارد. آیین دائو، نیز، یکی از دو سنت مذهبی فلسفی عمده بومی است که بیش از دو هزار سال به زندگی مردم چین شکل داده است و سنت دیگر آیین کنفوسیوس است .شیوه برخورد دائویی را با زندگی می‌توان در جنبه‌های تسلیم و پذیرش، شادمانی و بی‌خیالی چینیان مشاهده کرد .این برخورد، به ویژگی‌های اخلاقی و وظیفه‌شناسی، پرهیزکاری و هدفمندی آیین کنفوسیوس، توزان می‌بخشد و آن را کامل می‌کند. آیین بودا، دین و فلسفه تمام آسیایی‌هاست که در حیات معنوی، فرهنگی و اجتماعی دنیای شرق نقش مهمی ایفا کرده و در سده بیستم به غرب گسترش یافته است. در این کتاب، آیین بودا از سرچشمه‌های آن در آموزش‌های بودا گتمه تا بسط آن به مکتب‌ها مختلف بررسی می‌شود. ذیل هر یک از سه آیین، زندگی‌نامه، پیام‌ها، کشورهای دارای آیین مذکور، تغییر و تحولات آیین‌ها و مشخصه‌های عمومی آنها درج شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین های کنفسیوس ، دائو و بودا

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 80961
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: غلامرضا شیخ زین الدین, دائوئیسم, تائو, تائوئیسم, دائو, بودیسم, عرفان هندی, عرفان چینی, عرفان شرق, کتاب آیین های کنفسیوس ، دائو و بودا