کتاب مولوی نامه ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مقالات،نقد،زندگینامه انتشارات آگاه

مولوی نامه

نویسنده: جلال الدین همایی
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1154
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1360 ~ 1356 - دوره چاپ: 4 ~ 2 

کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

مولوی چه می گوید؟

 عنوان این کتاب، برگرفته از سخنرانی استاد فرزانه و فقید، «جلال الدین همایی» است که در سال 1352 خورشیدی در تالار رودکی تهران ایراد شد. استاد سخنرانی خود را با این جمله آغاز کرد: همه چیز درباره مولوی گفتند؛ ولی نگفتند که خود مولوی چه می گوید. مجموعه دو جلدی حاضر که حاصل سال ها مطالعه و پژوهش و تفکر در «مثنوی» و آثار و احوال «مولوی» است، منبعی ارزشمند و معتبر برای شناخت افکار و عقاید این عارف شوریده حال است. 

مولوی نامه یا مولوی چه می گوید ، یکی از بهترین و جامعترین کتابها درباره ی مولانا جلال الدین است به توسط شادروان استاد جلال الدین همایی به نگارش درآمده است. این کتاب در دو جلد به بررسی زندگینامه و شخصیت ، افکار ، عقاید و شیوه ی سلوک مولانا می پردازد و ما را با دریای عشق و معرفت او به زیبایی آشنا می کند.
همایی از آنجایی که در علوم زمان خویش حقیقتا استاد بود ، در کلام و فلسفه و عرفان و فقه و ریاضی و طب و دیگر علومی که مثنوی و مولانا بدان پرداخته توانسته است راهگشایی هایی کند که مانند غریق نجاتی غرق شدگان در دریای مثنوی را دستگیری کند و از این روی این دو جلد از مهمترین کتاب ها درباره مولوی است.

مرحوم همایی خود در مقدمه می نویسد :

بنام خداوند یگانۀ بى‌همتا
اى دهنده‌ى عقلها فریادرس
تا نخواهى تو نخواهد هیچ‌کس 
هم طلب از تست و هم آن نیکویى
ما که‌ایم ، اول تویى ، آخر تویى 
هم بگو تو ، هم تو بشنو ، هم تو باش
ما همه لاشیم با چندین تلاش ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مولوی نامه ؛ دو جلدی

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 70221 - 41/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مولانا جلاالدین محمد بلخی(مولوی), جلال الدین همایی, اشعار عرفانی, مولانا, مولوی, تصوف, عرفان اسلامی, کتاب مولوی نامه