کتاب مولوی دیگر ؛ بهاءالدین محمد بلخی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب شعر انتشارات سنائی

مولوی دیگر

نویسنده: بهاءالدین محمد بلخی - سعید نفیسی
ناشر: سنایی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 630
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

 کیفیت : عالی ؛ عطف کتاب شکستگی دارد
 

مروری بر کتاب

فرزند عارف مولانا جلال الدین مولوی

بهاءالدین محمد بن جلال‌الدین محمد بن بهاءالدین محمد معروف به سلطان وَلَد و متخلص به ولد (حدود ۶۰۵ خ. لارنده - ۶۹۱ قونیه) فرزند بزرگ جلال‌الدین مولوی - شاعر و عارف نامدار - و جانشین و خلیفه او در طریقه مولویه است.مولانا سلطان ولد را بسیار دوست داشت؛ زیرا همین فرزند او بود که راه پدر را در پیش گرفت و بسیاری از آداب خانقاهی طریقت مولویه را گسترش داد.

سلطان ولد به تقلید و اقتداء پدر، آثاری به نظم و نثر انشاء کرده و موجود است و از جمله آثار منظوم او یکی دیوان قصائد و غزلیات اوست که قبل از شروع به نظم ولدنامه آن را تمام کرده بود و بسیاری از غزلیات او اشتباهاً داخل کلیات شمس در هندوستان به طبع رسیده است.دیوان اشعار وی که در قالب قصیده و غزل و رباعی است که مجموعاً نزدیک به سیزده هزار بیت می‌شود.

ولد در سرودن غزل و رباعی نیز به تشبه و تتبع کلام مولوی پرداخته و گاهی اشعارش از جهت لفظ و معنی و حتی موسیقی شعر و آهنگ درونی مصراع‌ها به حدی به غزلیات پدرش شبیه می‌شود که نسخه بعضی از آنها در کلیات دیوان کبیر مولانا جای داده‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مولوی دیگر ؛ بهاءالدین محمد بلخی

  • ناشر: سنائی
  • کد کتاب: 59127 - 98/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مولانا جلاالدین محمد بلخی(مولوی), بهاءالدین محمد بلخی, سعید نفیسی, عرفان اسلامی, مولانا, مولوی, کتاب مولوی دیگر ؛ بهاءالدین محمد بلخی