كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مولانا و مسائل وجودی انسان

مولانا و مسائل وجودی انسان

نویسنده: مهدی کمپانی زارع
ناشر: نگاه معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 264
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مولوی در «نی‌نامه» قصد گفتن سخنان مهمی به انسان دارد. او در این شعر، با مخاطبش شرط می‌کند که برای فهمیدن سخنان او باید دردمند بود.مولانا از آن دسته عارفانی نبود که تنها به خودش بپردازد و با اجتماع کاری نداشته باشد. او برای تنهایی، غم، شادی و غفلت انسان و دیگر مقوله‌های فردی وجود او سخنان عمیق و توصیه‌هایی دارد، توصیه‌هایی که می‌توانند انسان معاصر را از بند بسیاری از ناامیدی‌هایی که گریبانش را گرفته‌اند، آزاد کند.

انسان، خدا و درد، اصلی‌ترین موضوع مثنوی مولوی محسوب می‌شوند. او هم دغدغه خدا را دارد و هم انسان و این دغدغه، دردمندانه است نه فارغ‌بالانه. او از معدود اشخاص در تاریخ عرفان ماست که به مقولات وجودی انسان توجه ویژه داشت.

مولانا به این مسایل نظیر غم، شادی و تنهایی نظر داشت و تردیدی وجود ندارد که به دنبال نشان دادن راهی به انسان‌ها در ارتباط با آنها بود. «مسایل وجودی انسان» تعبیر مدرنی است، اما یکی از دغدغه‌های اصلی مولانا به شمار می‌آید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مولانا و مسائل وجودی انسان

  • 220,000ریال
  • 180,000ریال

برچسب ها: مولانا جلاالدین محمد بلخی(مولوی), مهدی کمپانی زارع, انسان شناسی, فلسفه عرفانی, ادبیات عرفانی, مولانا, مولوی, تصوف, عرفان اسلامی, کتاب مولانا و مسائل وجودی انسان