دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مولانا جلال الدین ؛ زندگانی ، فلسفه ، آثار و گزیده ای از آنها

مولانا جلال الدین ؛ زندگانی ، فلسفه ، آثار و گزیده ای از آنها
-18 %
مولانا جلال الدین ؛ زندگانی ، فلسفه ، آثار و گزیده ای از آنها
  • موجودی: موجود
  • مدل: 150348 - 60/2
  • وزن: 0.60kg
980,000 ریال
1,200,000 ریال

مولانا جلال الدین ؛ زندگانی ، فلسفه ، آثار و گزیده یی از آنها

نویسنده: عبدالباقی گولپینارلی
مترجم: توفیق ه. سبحانی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 464
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1400 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

درباره زندگی ، اندیشه و آثار مولانا جلال‌الدین رومی چندین اثر برجا مانده که قدیمی‌ترین آنها از پسر وی بهاءالدین محمد معروف به سلطان ولد به نام ابتدانامه یا ولدنامه است. رساله سپهسالار از فریدون احمد سپهسالار دومین آنهاست. استاد بدیع‌الزمان فروزانفر نیز در سال 1315 شمسی کتابی به نام زندگانی مولانا جلال‌الدین محمد مشهور به مولوی تدوین و چاپ کرد که همواره مورد توجه محققان و علاقه‌مندان بوده ست.

مرحوم عبدالباقی گولپینارلی – مولوی‌شناس برجسته ترک – نیز در سال 1951 یعنی 15 سال بعد از مرحوم فروزانفر کتاب مولانا جلال‌الدین را منتشر کرد. گولپینارلی در سال 1982 بدرود حیات گفت اما در زمان حیاتش، توفیق سبحانی توفیق دیدار وی را پیدا کرد و درباره این کتاب و زندگی مولانا با او به گفتگو نشست. سبحانی در ترجمه این کتاب به نسخ خطی کتابخانه‌های ترکیه که مرحوم گولپینارلی به آنها استناد کرده بود مراجعه کرده و ترجمه‌ها و منابع دیگر را نیز کاویده است.

“مولانا جلال‌الدین” از چهار بخش کلی تشکیل شده است که اوضاع سیاسی، اجتماعی و علمی زمانه مولانا، مهاجرت‌های او، ارتباط‌هایش با شمس، شناخت طریقت‌ها، شهادت شمس، دوران آرامش در حیات مولانا، مولانا و حسام‌الدین چلبی، بیماری و مرگ مولانا، زهد و تصوف و فتوت در اسلام، مفاهیمی چون هستی و یگانگی و وجود و سلوک، شعر از دیدگاه مولانا، ویژگی‌های مولانا و آثارش و… را دربرمی‌گیرد.

این کتاب پیشتر توسط ناشری دیگر به طبع رسیده بود اما کتاب حاضر با همکاری موسسه فرهنگی اکو عرضه شده و مقدمه‌های چاپ‌های قبلی کتاب و مروری بر زندگانی عبدالباقی گولپینارلی را هم در آغاز خود دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات