کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
موش و گربه

موش و گربه

نویسنده: گونتر گراس
مترجم: کامران فانی
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 179
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

گونترگراس- داستان نویس، شاعر و نمایشنامه نویس آلمانی- قبل از آنکه در اکتبر ۱۹۹۹ پس از انتظاری که سالیان دراز وجود داشت، سرانجام به دریافت جایزه ادبیات نوبل مفتخر شود، از شهرت و اعتبار کافی برخوردار بود.عمدتاً سه اثر بر جای ماندنی عامل این شهرت و اعتبار محسوب می شود: طبل حلبی، موش و گربه و سالهای سگی.

شخصیت اصلی کتاب موش وگربه، پسری چهارده ساله به نام خواکیم مالکه است که به منظور دور کردن ذهنش از غده ی تیروئید بسیار بزرگ خود به ورزش و غواصی رو می آورد. خواکیم خیلی زود از طرف هم سن و سالان و جامعه ی خود، به «مالکه ی بزرگ» ملقب شده اما در نظر دشمنانش، همچنان هدفی برای آزار و اذیت باقی می ماند. او در کشوری زخم خورده از جنگ، بسیار متفاوت با سایرین است و همین تفاوت، دردسرهایی برایش به وجود می آورد.

کتاب موش و گربه، در سال 1961 و دو سال پس از طبل حلبی، شاهکار جنجال برانگیز و تحسین شده ی گونتر گراس، انتشار یافت. گراس بار دیگر در رمان موش و گربه ، توجه خود را معطوف شهر دانزیگ[گدانسک امروزی واقع در لهستان]کرده است. رمان موش و گربه با ترکیب دقیق و زیرکانه ی شوخ طبعی و قدرت طلبی، داستان از فرش به عرش رسیدن مالکه ی جوان را روایت می کند. شوخی ها و متلک های عجیب و غریب خواکیم، تاریکی و یأس موجود در کشوری صدمه دیده از خشونت نازی ها و جنگ را تلطیف و پنهان می سازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

موش و گربه

  • ناشر: فرزان روز
  • کد کتاب: 88325 - 104/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: گونتر گراس, کامران فانی, داستان های آلمانی, داستان های کلاسیک, کتاب موش و گربه