منو
سبد خرید

موسسات خیریه رفاهی - بهداشتی در دوره رضاشاه

موسسات خیریه رفاهی - بهداشتی در دوره رضاشاه
موسسات خیریه رفاهی - بهداشتی در دوره رضاشاه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 145901
  • وزن: 0.40kg
300,000 ریال

موسسات خیریه رفاهی - بهداشتی در دوره رضاشاه 

نویسنده: الهام ملک زاده
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 316
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1
 


مروری بر کتاب 

موضوع کتاب حاضر ٬ بررسی عوامل موثر بر ایجاد و تکوین موسسات خیریه رفاهی ٬‌ بهداشتی دوره رضاشاه است. موسسات خیریه اعم از دولتی و مردمی تعاریف مشخصی دارد.

این کتاب در قالب پنج فصل تهیه و تنظیم گردیده است :
درونمایه فصل اول تحت عنوان کلیات و اهمیت و ضرورت آن آمده است.

فصل دوم برای ورود به بحث اصلی و فهم هرچه بهتر عوامل موثر بر ایجاد و تکوین موسسات خیریه رفاهی - بهداشتی دوره رضاشاه تنظیم شده است. این فصل تحت عنوان موسسات خیریه به بررسی موسسات خیریه و بررسی لغوی آن ٬ تفاوت بین واژه های نهاد و موسسه و سازمان های عام المنفعه به منظور تبین معانی مذکور پرداخته است.

فصل سوم ٬ تحت عنوان زمینه های تشکیل موسسات خیریه در دوره رضاشاه با بررسی ساختار کلی این شرایط بر تحولات جامعه و همچنین تاثیر آن بر ایجاد و تکوین موسسات خیریه رفاهی - بهداشتی دوره رضاشاه را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است.

فصل چهارم ٬ تحت عنوان اقدامات خیریه در حوزه موسسات رفاهی ٬ یکی از دو فصل اساسی این کتاب است ٬‌ ضمن ارائه مفهوم رفاه اجتماعی به ابعاد معنوی و مادی آن پرداخته ٬ با توضیحاتی که درباره روند ایجاد مفهوم شهروندی و حقوق شهروندی در جامعه ایران و وظایف دولت در برابر شهروندان به مصادیق تصمیمات دولت در جهت اجرای این وظایف پرداخته است.

فصل پنجم ٬ تحت عنوان اقدامات خیریه در حوزه موسسات بهداشتی ٬ یکی دیگر از فصول اساسی این کتاب به شمار می رود. با ارائه مفهوم عمومی بهداشت ٬ به سیر تاریخی ایجاد موسسات بهداشتی در ایران می پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات