كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
موبی دیک یا وال سفید ؛ متن کامل

موبی دیک یا وال سفید

نویسنده: هرمان ملویل
مترجم: پرویز داریوش
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 421
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

تنازع قدرت بشر و نهنگ سفیدرنگ موضوع مهم در این کتاب است. این کتاب ملویل را می‌توان نقدی بر تاثیر غرور بشر در انقراض نسل این جانور دانست. ماندگار بودن این اثر ملویل به دلیل نگاه حساس و موشکافانه او درباره نیات درونی و تاثیرات منفی آن بر زندگی خود و دیگران - چه همراهان و چه جانوری که صید می‌شود- است.

این کتاب در 1851 توسط هرمان ملویل نوشته شد. ایشمیل به عنوان یک سیاد نهنگ با کشتی پیکود خارج از نانتوکت دریانوردی می کند. کاپیتن آهاب که صورتی خشن و ساق پایی همچون عاج دارد، ارباب کشتی پیکود محسوب می شود. ناگهان معلوم می گردد که رفت و آمد ایشمیل، یک گشت عادی برای یک نهنگ نیست.

ساق پای آهاب را نهنگ سفیدی که حیله گریش شهرت داشت و به موبی دیک معروف بود، گاز گرفته است. آهاب دیوانه وار تصمیم گرفته موبی دیک را شکار کند و انتقام خود را بگیرد. گردش های کشتی پیکود در عرض و طول اقیانوس آرام و در جست وجوی شکار مورد علاقه آهاب ادامه می یابد. درعین حال از کار شکار نهنگ نیز فارغ نمی مانند. ولی حس انتقام در آهاب به هیچ وجه کاسته نمی شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

موبی دیک یا وال سفید ؛ متن کامل

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 76507 - 114/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هرمان ملویل, پرویز داریوش, داستان های امریکایی, داستان های کلاسیک, کتاب موبی دیک یا وال سفید