منو
سبد خرید

موبی دیک یا وال سفید

موبی دیک یا وال سفید
موبی دیک یا وال سفید
درحال حاضر موجود نمی باشد
موبی دیک یا وال سفید
موبی دیک یا وال سفید
موبی دیک یا وال سفید
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 128302 - 114/5
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 125
0 ریال

موبی دیک یا وال سفید

نویسنده: هرمان ملویل
مترجم: پرویز داریوش
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 421
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : نو ؛ روکش کتاب چروک خوردگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

تنازع قدرت بشر و نهنگ سفیدرنگ موضوع مهم در این کتاب است. این کتاب ملویل را می‌توان نقدی بر تاثیر غرور بشر در انقراض نسل این جانور دانست. ماندگار بودن این اثر ملویل به دلیل نگاه حساس و موشکافانه او درباره نیات درونی و تاثیرات منفی آن بر زندگی خود و دیگران - چه همراهان و چه جانوری که صید می‌شود- است.

این کتاب در 1851 توسط هرمان ملویل نوشته شد. ایشمیل به عنوان یک سیاد نهنگ با کشتی پیکود خارج از نانتوکت دریانوردی می کند. کاپیتن آهاب که صورتی خشن و ساق پایی همچون عاج دارد، ارباب کشتی پیکود محسوب می شود. ناگهان معلوم می گردد که رفت و آمد ایشمیل، یک گشت عادی برای یک نهنگ نیست.

«مرا اسماعیل صدا کنید.» شاهکار هرمان ملویل و یکی از بزرگترین آثار در تاریخ ادبیات، بدین شکل آغاز می شود. اسماعیل که به گونه ای وارد ماجراجویی وسواس گونه ی ناخدا اهاب برای کشتن نهنگ سفید، موبی دیک، شده است، خود را درگیر نبردی مافوق طبیعی میان خیر و شر می یابد.

موبی دیک، کتابی فراتر از یک داستان ماجراجویانه درباره ی کشتن نهنگ ها و افسانه های مربوط به آن است؛ این اثر، نقدی گزنده از جامعه است که تعدادی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های دنیای ادبیات را دربردارد. هرکدام از کاراکترهای این کتاب، تداعی گر قشر خاصی از اجتماع هستند و توانایی و مهارت کم نظیر ملویل در به تصویر کشیدن جوامع انسانی را نمایان می سازند. موبی دیک، پژوهشی ژرف و شاعرانه درباره ی شخصیت، ایمان و مفهوم احساس است و طنز شگفت انگیز و گزنده ای در آن به چشم می خورد.

ساق پای آهاب را نهنگ سفیدی که حیله گریش شهرت داشت و به موبی دیک معروف بود، گاز گرفته است. آهاب دیوانه وار تصمیم گرفته موبی دیک را شکار کند و انتقام خود را بگیرد. گردش های کشتی پیکود در عرض و طول اقیانوس آرام و در جست وجوی شکار مورد علاقه آهاب ادامه می یابد. درعین حال از کار شکار نهنگ نیز فارغ نمی مانند. ولی حس انتقام در آهاب به هیچ وجه کاسته نمی شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات