دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مهر گردون

مهر گردون

نویسنده: نرگس مومنی
ناشر : ذهن آویز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 328
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1400 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه رمان های گردونه خورشید 

هوردخت اندیشید که این جوان هنوز هم در پی شکار اسبش است. دستش را بار دیگر به سمت شانه هامون برد تا پرنده به جای خود بازگردد. سپس رو به او داده و با کینه ای در دل گفت: «شایا نیز در بخل ورزیدن مانند تو است.»

سخنش را گفت و به قصد فاصله از آن جاندار دو پای بی مهر، پشت به او کرد تا در جایگاه خود بنشیند. در همان دم، نگاه خیره و خشمگین آرشام را با خود همراه دید. هر چند او نگاه خود را با نشستن روی تخت و رو نمودن به شایگان که برای بستن کمربند پیش آمده بود، کوتاه کرد، هرچند که فکرش هنوز گرفتار جوانی بود که او را در حیرت خود رها کرده بود. دلیل ناباوری اش دیگر چه بود؟ مگر او در بیان مهر و دوستی بخل نمی ورزید؟ حتی از یک لبخند ساده هم پرهیز داشت. در حالی که خود می خواست دلش از این مهر بی اندازه سینه را بشکافد و پر بگیرد. تمام وجودش او را طلب می کرد و آرامش خود را چون آن شاهین، در گرمای شانه های او می دید.

دیدگانش به رو به رو بود. موبد سه دور کمربند بافته شده از موی بز را به دور کمر شایگان پیچید، ولی انگار که او حرکاتی نامفهوم را تماشاگر باشد؛ چرا که قوه فکر و خیالش جای دیگری سیر می کرد. کلام و نجواهای مذهبی را هم که شایگان همراه موبد تکرار می کرد، می شنید، اما چیزی را به درستی درک نمی کرد. این حالات و دلتنگی ها در روزهای بعد نیز برای او تکرار می شد؛ بدون اینکه راهی برای رهایی خود و سرکوب میل های آزاردهنده اش بیابد. او تشنه مهرورزیدن هامون شده و این برایش نادرست ترین احساس بود؛ آن هم به دو دلیلی که ذهنش مدام به او یادآوری می کرد: او هیچ گاه از سوی هامون سخنی دال بر دوستی نشنیده بود؛ دلیل دیگر هم، پدرش بود....

این کتاب جلد نخست از مجموعه رمان های گردونه خورشید است که روایتی خیال انگیز، پر احساس، شیرین و خواندنی را در بستر ایران باستان در خود جای داده که هر چند با تکیه بر منابع تاریخی و عنایت به آداب و رسوم مردم در ایران قدیم به نگارش درآمده، اما سندیت تاریخی ندارد زیرا اندیشه و خیال نگارنده در آن دخیل بوده است. جلد های مختلف این مجموعه هر یک داستانی مستقل را حکایت می کنند که در عین حال دنباله ای است بر ماجرای جلدهای پیشین.

جلد نخست از هوردخت حکایت دارد، دختر آفتاب و روشنی که تنها فرزند حکمران در سرزمین دامنکه است و با ناتوان شدن پدر در صدد این برمی آید تا با جسارت دشواری های سرزمینش را از میان بردارد و دیری نمی پاید که با وقوع حوادثی غیرقابل باور زندگی اش متحول می گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات