كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مهرداد

مهرداد

نویسنده:ژان راسین
مترجم: قاسم صنعوی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

نمایشنامه تراژدی

مهرداد» از مشهورترین تراژدی‌های ژان راسین، شاعر و نمایشنامه‌نویس قرن هفده فرانسه است؛ تراژدی شاهی پیر که از رومیان شکست خورده، پای دو پسرش به عشقش کشیده شده، آنها را به تفرقه انداخته و در اندیشه انتقام‌گیری از رومیان است.

ولتر درباره این نمایشنامه گفته است: از بین تمام تراژدی‌های فرانسوی، ‌ «مهرداد» اثری بود که شارل دوازدهم بیش از همه از آن خوشش می‌آمد. وضع این شاه شکست‌خورده و مشتاق گرفتن انتقام، با وضع خودش تطبیق می‌کرد.

مهرداد ششم (ملقب به اوپاتور) مدتی دراز تجسم‌بخش تعمیم بشردوستی کوروش شد و به مذهب ملی و نیز اعمال عظمت - که از فضایل غریزی هخامنشیان راستین از کوروش تا داریوش بود - وفادار ماند و هیچ‌گاه درصدد برنیامد که ایران را به معنای اخص کلمه تسخیر کند یا شاهنشاهی پارسیان را تحت حمایت خود از نو بسازد.

ژان راسین در کنار کورنی و مولیر، سه درام‌نویس برجسته قرن هفدهم فرانسه بودند. بیشتر آثار وی تراژدی است. کتاب «مهرداد» نیز علاوه بر متن نمایشنامه، بخش‌هایی درباره راسین، درباره نمایشنامه «مهرداد» و تحلیل آن، پیشگفتار نویسنده، تاریخ پادشاهی پونت (مرتبط با محتوای اثر) و نیز اعلام و توضیحات دارد که اطلاعاتی تاریخی را درباره شخصیت‌ها و ماجراها در اختیار خواننده قرار می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مهرداد

  • 0ریال

برچسب ها: ژان راسین, قاسم صنعوی, نمایشنامه فرانسوی, تراژدی, سوگنامه, داستان های تاریخی, کتاب مهرداد