منو
سبد خرید

مهراب عشق

مهراب عشق
موجود نمی باشد
مهراب عشق
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 118842 - 49/5
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 80
0 ریال

مهراب عشق

نویسنده: شین پرتو
ناشر: مزدا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 242
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : صفحات درحد نو ؛ جلد کتاب رد زردی آبخوردگی دارد
 

مروری بر کتاب 

افشین پشت میز کارش نشسته بود و فصلی از یک کتاب را که در دست نوشتن بود را مطالعه می کرد و یادش رفته بود گیلاس شربتی را که آماده کرده بود بنوشد . کتاب را کنار گذاشت و دست یازید لیوان را بردارد که برق خاموش شد . شمعی روشن کرد و به سمت آشپزخانه رفت تا شمعی دیگر روشن کند که کسی سراسیمه به در خانه کوفت . نمی دانست کیست ، شاید کسی از او کمک می خواست . با شتاب به سمت در رفت و آنرا گشود . خانم جوانی به درگاه وارد شد و سلام کرد...

علی شیرازپور پرتو با نام نویسندگی شین پرتو  (زاده ۲ دی ۱۲۸۶ کنگاور - درگذشته ۱۳۷۶) شاعر، نویسنده و زبان شناس معاصر ایرانی است که در آثار خود به رد بدی‌ها و پلیدی‌ها می‌پردازد و زندگی را می‌ستاید. در ۱۳۰۹ مجلهٔ «آرمان» را منتشر می‌کند که نشریهٔ قابل تأملی در آن زمان بوده. ادیبان نامی و شهیری در این مجله با وی همکاری داشته اند که از جمله آنان می‌توان از عباس اقبال آشتیانی، بدیع الزمان فروزانفر، ملک الشعرای بهار و تعدادی دیگر از شاعران و نویسندگان بنام ادبیات ایران نام برد. پرتو از همان زمان عضو فعال انجمن شاعران و ادیبان ایران می‌گردد و با آنها که در تهران یا نزدیک به تهران سکونت داشتند معاشر نزدیک، و با آنان که در شهرهای دیگر بودند بطور پیگیر و مستمر از طریق مکاتبه در ارتباط میماند. از جمله کسانی که به مدت طولانی با شین پرتو مکاتبه داشته می‌توان از نیما یوشیج نام برد.

شین پرتو بعضی داستان‌های تاریخی را به نثری شاعرانه نوشته. کارهای او را آن زمان، نوعی غزل منثور می‌دانستند. صادق هدایت دوست نزدیک وی بوده و حتی به دعوت دکتر پرتو است که به هندوستان می‌رود و در آنجا مدت مدیدی میهمان خانواده وی میماند. صادق هدایت انیران را با همکاری علوی و شین پرتو نوشته است. در طی همین اقامت است که چند اثر هدایت، از جمله بوف کور نوشته می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.