منو
سبد خرید

مهدی موعود ؛ ترجمه جلد سیزدهم از بحارالانوار

مهدی موعود ؛  ترجمه جلد سیزدهم از بحارالانوار
درحال حاضر موجود نمی باشد
مهدی موعود ؛ ترجمه جلد سیزدهم از بحارالانوار
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 119056 - 50/5
  • وزن: 1.80kg
  • UPC: 100
0 ریال

مهدی موعود

نویسنده: محمد باقر مجلسی
مترجم: آیت الله علی دوانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1280
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1339 - دوره چاپ : 1

کمیاب -  کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

حاج شیخ محمد حسین شریعتمدار سیستانی وصیت کرد تا خانه اش را بفروشند و با ثلث آن جلد 13بحار الانوار را ترجمه و به چاپ برسانند و هر جا که بهائیان از آن سرقت کرده و به نفع خود مصادره کرده اند مشخص کنند. کتاب "مهدی موعود" به سفارش و تاکید آیت الله بروجردی برای مقابله با بهائیان به چاپ رسید.

علامه مجلسی در تدوین کتاب بحار الانوار کوشیده است تا همه احادیثی که در موضوعات خاص وجود داشته را جمع آوری کند و خود بعضی از این احادیث را با عباراتی چون: بیان، ایضاء، توضیح مشخص و بقیه را به آیندگان واگذار کرده تا رطب و یابس را از هم تفکیک کنند و احادیث را جرح و تعدیل نمایند. بسیاری از این قبیل احادیث در کتاب مهدی موعود تشریح شد و یا به ضعیف بودن سند بعضی احادیث یا راویان آن اشاره شده است.

علامه مجلسی تنها به ذکر احادیث و حتی به دسته بندی بدیع و عنوان بندی مناسب آنها اکتفا نکرده بلکه در جای جای کتاب شریف مهدی موعود با پرداختن به معانی کلمات نادر و بیان مفهوم الفاظ دشوار و رفع تعارض احتمالی ظواهر بعضی از احادیث آن را به صورت گنجینه ای قابل دسترس ، برای همه جویندگان معارف اهلبیت درآورده و در شرح و تفسیر و تبیین مراد معصومین نسبت به بسیاری احادیث آنچنان دقت نظر و تتبع چشمگیری به کار برده که آن را در زمره غنی ترین دائره المعارف های مربوطه و عمیق ترین آثار حدیثی قرار داده است .
جامعیت کتاب مهدی موعود ، در حدی است که حتی در زمان حاضر با دقت فراوانی که در جزئیات مسائل مربوط به حضرت مهدی صورت گرفته است ، کمتر مسئله ای را می توان یافت که از نظر علامه پنهان مانده و در ابواب مختلفه کتاب مورد بررسی قرار نگرفته باشد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات