منو
سبد خرید

من یک شورشی هستم

من یک شورشی هستم
-17 %
من یک شورشی هستم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142857 - 94/7
  • وزن: 0.40kg
835,000 ریال
1,000,000 ریال

من یک شورشی هستم

نویسنده: عباس سماکار
ناشر: مهراندیش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 488
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

خ‍اطرات زن‍دان

نوشتن این خاطرات سال ها مشغولیت خاطر من بوده است، ولی، تازه اکنون که بیش از بیست و پنج سال از تاریخ دستگیری گروه ما می گذرد به نگارش آن دست زده ام. این که چرا پیش از این به این کار نپرداختم، برای خودم نیز کاملا روشن نیست. فقط همین قدر می دانم که بارها و بارها بر آن بودم تا این خاطرات را بنویسم، ولی هر بار، چیزی را از نوشتن باز می داشت.

بارها و بارها، می دیدم که هرگاه گوشه ای از این خاطرات را برای دوستانم بازگو می کنم، با چه اشتیاقی خواستار آگاه شدن از چگونگی ماجرا و به ویژه آگاهی از نقش خسرو گلسرخی و کرامت دانشیان در آن هستند. بارها و بارها به مواردی برمی خوردم و می دیدم که چگونه مردم کوچه و بازار از خسرو و کرامت اسطوره ساخته اند و از مسائلی سخن می گویند که حتی روح من و دیگر هم رزمانم نیز از آنها خبر ندارد.

حتی در چند نمونه از خاطرات زندانیان زمان شاه دیدم که در رابطه با خسرو و کرامت از مسائلی سخن گفته اند که خیال پردازی ست تا واقعیت. و من همه این ها را می دیدم و شوق نوشتن می یافتم؛ ولی، زمانی که آغاز به نوشتن می کردم باز چیزی مرا باز می داشت. سرانجام هم در نیافتم که علت اساسی و بازدارنده من از نوشتن این خاطرات چه بود....

عباس سماکار زاده 1325 در تهران ، نویسنده، شاعر و فیلم‌ساز است. وی در سال ۱۳۵۲ ابتدا به همراه خسرو گلسرخی، کرامت‌الله دانشیان، رضا علامه‌زاده و طیفور بطحایی به اعدام محکوم شد. حکم وی سپس به زندان ابد تقلیل یافت. او در آستانهٔ پیروزی انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ از زندان آزاد شد. سماکار در این دوره مدتی را در زندان دیزل‌آباد در کرمانشاه به سر برد و در این دوره به همراه یحیی رحیمی طولانی‌ترین اعتصاب غذای تاریخ را به مدت ۸۶ روز انجام دادند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات