من - کودک - من ؛ خودشناسی

من - کودک - من ؛ خودشناسی

نویسنده: جان برادشاد
مترجم: داود محی علی ,خاطره تحویلداری یکتا , آذر 
تحویلداری یکتا
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 524
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو ~ نو


مروری بر کتاب

رشد و بالندگی کودک درون به کمک احیاء

در خصوص نقش کودک درون، سه نکته حایز اهمیت وجود دارد: سرعت تغییر افراد در هنگام مواجهه با این امر، عمق این تغییر و بالاخره توان و میزان خلاقیت ناشی از التیام جراحات گذشته کودک دورن»
ما ابتدا جهان را از دریچه چشمان یک بچه کوچک نگاه می کنیم. بعدها این کودک درون، بدون توجه به اینکه چقدر از نظر ظاهری رشد کرده و قدرتمند شده ایم، در طول زندگی با ما خواهد بود. اگر کودک آسیب پذیر ما آزرده، رها، شرمگین و یا فراموش شود، باز هم دود، اندوه و خشم او همواره با ما خواهد بود.
«به عقیده برادشاو همین کودک آزرده و فراموش شده درون، منشاء اصلی بدبختی های بشر است».
احیاء کودک درون عبارتست از بازگشت به گذشته ها، مرور مراحل رشد و پایان دادن به کارهای ناتمام. با توجه به اهمیت نقش کودک در شکل گیری شخصیت، دکتر برادشاو در کتاب حاضر «من- کودک- من»، تمام توجه خود را به پرداختن به دوران کودکی و تجزیه و تحلیل رویدادهای آن زمان معطوف دانسته تا از این طریق ما را در شناخت واقعیت وجودمان یاری کند.
تردیدی نیست که چنانچه خوانندگان کتاب با دقت مطالب این کتاب را مطالعه کرده و تمرین های آن را انجام دهند می توانند لااقل بخش هایی از وجود خود را از زیر گردو غبار و رنگهایی که جامعه بر آن افشانده است رهانیده و خودشان را بهتر بشناسند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

من - کودک - من ؛ خودشناسی

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 64910 - 103/2
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 630,000ریال

برچسب ها: جان برادشاد, داود محی علی, خاطره تحویلداری یکتا, آذر تحویلداری یکتا, کودک درون, روانکاوی, خودشناسی, روانشناسی تحلیلی, روانشناسی یونگ, خودشناسی, کتاب من - کودک - من ؛ خودشناسی