كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
دایره المعارف هنرهای صنایع دستی و حرف مربوط

دایره المعارف هنرهای صنایع دستی و حرف مربوط

نویسنده: سید ابوالقاسم سیدصدر
ناشر: سیمای دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 774
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

صنایع دستی بیان‌گر صنعت و هنر نیاكان و نمایش‌گر ذوق و هنر مردم هر كشور است. در روزگاران گذشته، صنایع دستی به عنوان پدیده‌ای تمام‌عیار در هر عهد حضور فعال داشته است. در روزگاری كه ماشین به وجود نیامده بود و حتی در دورانی كه حضور آن به گستردگی امروز نبود، صنعت حامی تمام استعدادها و آفرینش‌های سازندگی بشر بود.

به همین دلیل است كه امروزه با نگاه به صنایع دستی هر قوم و قبیله‌ای می‌توان دریافت، آن قوم در چه مرحله‌ای از صنعت‌گری بوده است. نگارنده در كتاب حاضر نخست به اختصار درباره پیشینه صنایع دستی ایران مطالبی را بیان كرده، سپس درباره پارچه‌بافی، تذهیب، ترمه‌بافی، حصیربافی، حكاكی، ده‌ یك‌ دوزی و قلم‌زنی توضحیاتی ارائه داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دایره المعارف هنرهای صنایع دستی و حرف مربوط

  • ناشر: سیمای دانش
  • کد کتاب: 83176 - 110/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سید ابوالقاسم سیدصدر, تاریخ هنر ایران, صنایع دستی, صنایع دستی ایران, گلیم بافی, فرش, قلم کاری, پارچه بافی, تذهیب, ترمه بافی, حصیربافی, حکاکی, ده‌ یک‌ دوزی, قلم‌زنی, کتاب دایره المعارف هنرهای صنایع دستی و حرف مربوط