دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

من ، میکل آنژ ، پیکرتراش

من ، میکل آنژ ، پیکرتراش
درحال حاضر موجود نمی باشد
من ، میکل آنژ ، پیکرتراش
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 94226 - mc7/1
  • وزن: 1.00kg
0 ریال

من،میکل آنژ،پیکرتراش

نویسنده: ایروینگ استون
مترجم: بهمن فرزانه
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : 

 

مروری بر کتاب

مصور

مردان بزرگ به قله‌های رفیعی می‌مانند که هر چند از باد تازیانه می‌خورند و در ابرهای قیرگون فرو می‌روند، آدمی بر بلندی‌شان بهتر و عمیق‌تر نفس می‌کشد، پلیدی‌های دل را در پاکی و لطافت هوایشان فرو می‌شوید، و چون ابرها به یک سو روند خود را بر نوع بشر مسلط می‌بینند.
آری چنین بود کوه عظیمی که بر فراز ایتالیای رنسانس سر بر آسمان می‌سود و ما اکنون نیمرخ طوفان زده‌اش را می‌بینیم که در افق دوردست از برابر دیدگانمان ناپدید می‌شود. میکل آنژ از جمله کسانی بود که در آتش رنج سوخته‌اند. در وجودش نیرویی بود که وی را به پیکار وا می‌داشت و در این پیکار پیروز هم می‌شد.

زندگینامه ی میکل آنژ با توصیف وضعیت کار و احساسات او بر بالای داربست نمازخانه ی سیستین واتیکان و اشاره به نفرتش از نقاشی آغاز می شود و با شرح تولد او در شهر فلورانس - زادگاه جنبش رنسانس- دوران کودکی و نوجوانی، وضعیت خانوادگی و شناساندن استادانش ادامه می یابد. آن گاه به چگونگی آفرینش آثار جاودانی اش، همچون مجسمه ی داوود، مجسمه ی سوگ مریم و تنها مجسمه ای که به خواست دل خود و نه سفارش پاپ های مختلف واتیکان ساخت و شوربختانه ناتمام ماند می پردازد.

استعداد هنری او، به رغم بی میلی پدرش، از همان سنین کم آشکار بود. پدرش هنر را شکلی از حرفه های دستی، نظیر لوله کشی، کشاورزی یا نجاری می دانست. او امیدوار بود پسرانش حرفه هایی را دنبال کنند که نیازی به کثیف شدن دست آدم نداشته باشد. با این همه، استعداد جر و بحث بر نمی داشت. میل میکل آنژ با طراحی، آینده اش را رقم زد. هنر تقدیر او بود...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات