کتاب منطق و فلسفه شرق فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب فلسفه و عرفان انتشارات زوار

منطق و فلسفه شرق

نویسنده: محمد خزائلی
ناشر: زوار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 88
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1334 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو 
 

مروری بر کتاب 

طبق برنامه ششم ادبی

فلسفه شرق یا فلسفه آسیایی فلسفه‌های گوناگونی را شامل می‌شود که در شرق و جنوب شرق آسیا ریشه دارند، از جمله فلسفه چینی، فلسفه ژاپن، فلسفه کره که در آسیای شرقی و ویتنام رواج دارند، و فلسفه هندی (شامل فلسفه بودایی) که در آسیای جنوبی، تبت و جنوب شرق آسیا رواج دارند.

این اصطلاح گاه به اشتباه به فلسفه یهودی، فلسفه بابل و فلسفه اسلامی نیز اطلاق می‌شود، اما با توجه به غلبۀ سنت ارسطویی در این فلسفه‌ها، می‌باید آن‌ها را ذیل فلسفه غرب به‌شمار آورد. این تقسیم‌بندی صرفاً جغرافیایی نیست بلکه در تفاوت‌های کلیِ مفهومی و هرمنوتیک میان سنت‌های غربی و شرقی همچنین ادیان رایج در این سرزمین‌ها ریشه دارد...

رشته منطق یکی از رشته های گروه علوم انسانی میباشد که دارای 6 گرایش مجزا است: فلسفه و کلام.فقه شافعی.فلسفه.فلسفه ومنطق.فلسفه وفقه.فلسفه و تعلیم وتربیت . امکان ادامه تحصیل در این رشته در داخل کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد .رشته فلسفه در طول تاریخ بشریت گذشته ای طولانی دارد و از دیر باز فلسفه شناسیان زیادی وجود داشتند. رشته فلسفه در یک مورد خاص یا درباره یک موجود خاص نیست، بلكه همه امور را در عالم هستي مورد بررسي قرار داده و با تمام موجودات سر و كار دارد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

منطق و فلسفه شرق

  • ناشر: زوار
  • کد کتاب: 98774 - 106/2
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال

برچسب ها: محمد خزائلی, فلسفه علمی, فلسفه شرق, فلسفه و منطق, منطق, کتاب منطق و فلسفه شرق