منو
سبد خرید

منطق و رازهای یک دیوانه

منطق و رازهای یک دیوانه
-18 %
منطق و رازهای یک دیوانه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 146311 - 39/1
  • وزن: 0.20kg
205,000 ریال
250,000 ریال

منطق و رازهای یک دیوانه

نویسنده: فرهاد خادمی الکوهی
ناشر: آزادمهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فرهاد خادمی در کتاب منطق و رازهای یک دیوانه که نسبتا بلند از سبکی جدید و روایی است، از پیشینه روزنامه‌نگاری‌اش که به ‌آن اعتقاد دارد، استفاده کرده است. او ماجرای عاطفی سه زن را روایت یا در حقیقت «گزارش» می‌کند. هر کدام از زن‌ها، زندگی پر ماجرایشان، سختی و رنج‌هایی را که تحمل کرده‌اند از منظر راوی سوم‌شخص، مونولوگ و فلاش‌بک به گذشته و تاریخ روایت می‌کنند. 

داستان کتاب منطق و رازهای یک دیوانه در حقیقت روایتی از زندگی آدم‌هایی در این جامعه است که سعی کرده‌اند خلاف هنجارهای پذیرفته‌ شده و سنتی جامعه حرکت کنند و مقاومت‌هایی که علیه آن‌ها در عالم معنا صورت می‌گیرد. زنی که در این داستان دیوانه توصیف می‌شود در واقع عاشقی است که خواسته تا غل‌ و زنجیرهای سنتی موجود را تا حدی تعدیل کند و برای اثبات نظر خود از تمثیل‌ها و مثال‌های مختلفی استفاده می‌کند.

در کتاب منطق و رازهای یک دیوانه، دیوانه‌ها آرام و منطقی توصیف می‌شوند تا نشان داده شوند افرادی که در این جامعه حرفی برای گفتن دارند آشوبگر و مخرب نیستند و تمایل به گفت‌وگو و تعامل با دیگران دارند و دیوانه این داستان با ادبیات خاص خود، کسانی را که از گفت‌وگو و پنهان‌کاری لذت می‌برند منع می‌کند و سعی دارد حس هم ذات‌پنداری را بر‌انگیزاند.

... پس من دیوونه هستم ٬ ماها که اینجاییم دیوونه هستیم و چون دیوونه هستیم باید در تیمارستان بمانیم تا بمیریم چون اگه بریم تو خیابون مردم مسخره مون می کنن! چون عادت دارن که امثال ما رو مسخره کنن و حتی از دیوونه ها می ترسند. این مردم دیوونه ها رو چون رفتاری مانند آنها ندارن دیوونه بحساب می آورند و معلوم نیست که چرا به دیوونه ها می خندند و چرا از آنها وحشت دارن؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات