منو
سبد خرید

منطق الاسرار ببیان الانوار

منطق الاسرار ببیان الانوار
-12 %
منطق الاسرار ببیان الانوار
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130749 - 118/5
  • وزن: 1.00kg
1,055,000 ریال
1,200,000 ریال

منطق الأسرار ببیان الانوار

نویسنده: شیخ روزبهان بقلی شیرازی
به کوشش : علی اصغر میرباقری فرد ، زهره نجفی
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 534
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

روزبهان بقلی شیرازی از عارفان و مؤلفان پرکار سده ششم هجری است که آثار زیادی را تألیف کرده است. تألیفات او متنوع و پرشمار است و موضوعات مختلف از جمله فقه، حدیث، کلام، تفسیر، صرف و نحو و عرفان اسلامی را دربرمی گیرد. تعدد و تنوع موضوعات، طرح آراء تازه و تأثیرگذار و سبک نویسندگی روزبهان موجب شده تألیفات وی در میان آثار عرفانی سده ششم هجری اهمیتی خاص پیدا می کند.

شیوه بیان روزبهان در منطق الاسرار مستقیم و صریح و مناسب برای تألیف یک متن تعلیمی است در حالی که زبان شرح شطحیات بر عناصر خیال و گاه عوامل عبارت پردازی استوار شده و فهم مقصود مولف را دشوار ساخته است.بدین سبب مناسب ترین راه برای آشنایی با دیدگاه­های روزبهان بقلی درباره شطح و شرح و تفسیر آن مراجعه به منطق الاسرار است. این موضوع بر میزان اهمیت منطق الاسرار در میان آثار روزبهان بسی افزوده است.

این کتاب ششمین اثر از مجموعه‌ی تحقیقات عرفانی است که توسط انتشارات سخن منتشر می‌شود. روزبهان بقلی شیرازی از عارفان و مولفان پرکار سده‌ی ششم هجری است که آثار زیادی را تالیف کرده است. تالیفات او متنوع و پرشمار است و موضوعات مختلف از جمله فقه، حدیث، کلام، تفسیر، صرف و نحو و عرفان اسلامی را دربرمی‌گیرد. تعدد و تنوع موضوعات، طرح آراء تازه و تاثیرگذار و سبک نویسندگی روزبهان موجب شده تالیفات وی در میان آثار عرفانی سده‌ی ششم هجری اهمیتی خاص پیدا کند.

یکی از موضوعاتی که روزبهان در آثار خود به آن پرداخته «شطحیات» اهل معرفت است. او شطحیات عارفان را در دو کتاب جمع‌آوری و تشریح کرده است:
«منطق‌الاسرار ببیان‌الانوار» به عربی؛ و «شرح شطحیات» به فارسی. شیوه‌ی بیان روزبهان در منطق‌الاسرار مستقیم و صریح و مناسب برای تالیف یک متن تعلیمی است در حالی که زبان شرح شطحیات بر عناصر خیال و گاه عوامل عبارت‌پردازی استوار شده و فهم مقصود مولف را دشوار ساخته است. به همین دلیل مناسب‌ترین راه برای آشنایی با دیدگاه‌های روزبهان بقلی درباره‌ی شطح و شرح و تفسیر آن مراجعه به منطق‌الاسرار است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات