دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

منشور سازمان ملل متحد

منشور سازمان ملل متحد
-28 %
منشور سازمان ملل متحد
  • موجودی: موجود
  • مدل: 160919 - 117/3
  • وزن: 0.30kg
650,000 ریال
900,000 ریال

منشور سازمان ملل متحد

نویسنده: سازمان ملل
مترجم: حسین محمدی نژاد
ناشر: صابریون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ ابتدای کتاب تاریخ دارد

 

مروری بر کتاب

انگلیسی به فارسی

سازمان ملل متحد سازمانی بین‌المللی است که در سال 1945 میلادی تأسیس و جایگزین جامعه ملل شد. این سازمان توسط 51 کشور تأسیس و در سال 2011 میلادی، 193 کشور عضو داشته‌است. اعضای آن تقریباً شامل همه کشورهای مستقلی می‌شود که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده‌اند. فقط واتیکان، که عضویت در سازمان را نپذیرفته‌است و چین ملی (تایوان) که عضویتش بعد از عضویت جمهوری خلق چین لغو شد، در سازمان ملل متحد عضو نیستند.

مقر سازمان ملل متحد در نیویورک است و کشورهای عضو و موسسات وابسته در طول هر سال با تشکیل جلسات منظم در مورد امور بین‌الملل و امور اجرایی مربوط به آنها تصمیم‌گیری می‌کنند. منشور ملل متحد سّندی است که هدف‌ها و سازمان و نحوه کار سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به آن را تعیین می‌کند. این سند در حکم اساسنامه سازمان ملل است.

متن منشور ملل متحد در 26 ژوئن 1945 در سانفرانسیسکو در پایان کنفرانس ملل متحد به امضای 51 کشور رسید و در 24 اکتبر 1945 لازم‌الاجرا شد. امروزه 191 کشور آن را امضا کرده‌اند و رعایت مفاد آن برای همه اعضای سازمان ملل متحد الزامی است. در متن منشور صریحاً تأکید شده که مفاد منشور بر هر قرارداد بین‌المللی دیگری مقدم است.

در این کتاب، متن انگلیسی منشور نیز درج شده است و بعد از هر ماده بلافاصله ترجمه فارسی آن آورده شده است که برای ترجمه تطبیقی و شناخت واژگان و ترجمه صحیح بسیار راهگشا و مفید می باشد. همچنین پس از منشور، ترجمه اساسنامه دیوان بین المللی کیفری و ترجمه دقیق اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز آمده است. در انتها نیز عهدنامه 1969 وین - اتریش جهت مطالعه دوستداران این حوزه حقوق درج شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات