منو
سبد خرید

منجی باوری در کیش زرتشتی و ادیان ابراهیمی

منجی باوری در کیش زرتشتی و ادیان ابراهیمی
درحال حاضر موجود نمی باشد
منجی باوری در کیش زرتشتی و ادیان ابراهیمی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133409 - 96/10
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 66.5 = 75
0 ریال

منجی باوری در کیش زرتشتی و ادیان ابراهیمی

نویسنده: اسدالله آژیر
ناشر: دانشگاه ادیان و مذاهب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 490
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نگاهی به موضوع مهدویت و ظهور منجی از دیدگاه ادیان مختلف

موضوع اثر حاضر، مقایسه اعتقاد به منجی موعود در دین زرتشت با ادیان ابراهیمی یعنی دین اسلام، مسیحیت و یهودیت است.در این اثر برخی از باورهای مشترک و متفاوت ادیان نام برده شده در زمینه مفاهیم و باورهای مربوط به منجی باوری و سیر تاریخی شکل گیری این قبیل از عقاید و افکار در میان آنان، مورد مطالعه تطبیقی قرار گرفته و نتایج به دست آمده از این مقایسه ارایه شده است.

نویسنده ابتدا به بیان آرای منجی باوری و مسأله نجات از دیدگاه کیش زرتشتی پرداخته و پس از آن آرای یهودیت، مسحیت و اسلام را در این زمینه منعکس نموده است. وی در این زمینه به آینده نگری اسرائیلی، عقاید مسیحیان در زمینه ظهور عیسی(ع)، عقیده زرتشتیان در مورد ظهور مزدیسنا، بیان دیدگاه های عهدین در زمینه رستاخیز عیسوی و نیز منجی باوری از دیدگاه مسلمانان و اعتقاد به امام مهدی(ع) اشاره نموده و تاریخچه ای از مباحث مهدویت و شخصیت و زندگانی امام مهدی ارایه کرده است.

مطابقت دادن شخصیت امام مهدی با منجی موعود از دیدگاه مسلمانان، دیدگاه مسلمانان و شیعیان در مورد غیبت و ظهور امام مهدی، زمان و علایم ظهور از منظر آنان و مباحثی در مورد ویژگی های آن امام از منظر شیعه و اهل سنت از دیگر مندرجات این نوشتار است.،

بنابراین طبیعی است که در تحلیل مفاهیم و باورهای مزبور سیر تاریخی شکل گیری و تحول آنها نیز مورد توجه قرار گیرد،خواست و خواهش اساسی این پژوهش پیش نهادن مفاهیم و باورهای مرتبط با منجی باوری به گونه ای است که خواننده بتواند از روند شکل گیری این مفاهیم و باورها در هریک از سنت های مورد مطالعه آشنایی پیدا کند و از این راه،و نیز از راه تطبیق و تدقیق،چه بسا به نتایجی دست یابد که در ایجا بدان اشاره نشده است.

...در آیین های هند و زردتشت، یهود، مسیحیت و اسلام این باور وجود دارد که در آینده جهان فرد صالحی ظهور خواهد نمود، و در جهت زدودن ستم و نجات بشر قدم بر می دارد و در این راه موفق خواهد شد. همه این ها در هدف کلّی، یعنی هدایت و ارشاد و نجات بشر از نادانی و گمراهی وحدت نظر دارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات