کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
منتهی الارب فی لغات العرب ؛ پنج جلدی

منتهی الارب فی لغات العرب

نویسنده: عبدالرحیم ابن عبدالکریم صفی پور
ناشر: سخن
زبان کتاب: عربی - فارسی
تعداد صفحه: 1397
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

واژه‌نامه منتهی الارب فی لغه العرب کتابی‌ست جامع و اصیل که به دلیل انتخاب بهترین معادل‌های فارسی در برابر واژگان عربی و توانمندی در پاسخگویی به نیازهای مترجمان در ترجمه متون نظم و نثر کلاسیک عربی از ارزشمندترین واژه‌نامه‌های عربی به فارسی به شمار می‌رود و بیش از سایر واژه‌نامه‌های عربی به فارسی مورد توجه قرار گرفته‌است.

این کتاب نخستین بار دویست سال پیش در بمبئی چاپ سنگی شد. مؤلفش عبدالرحیم بن عبدالکریم صفی پوری شیرازی بود که بر اساس کتاب قاموس اللغه فیروزآبادی کازرونی فرهنگ نویسی خود را آغاز، سپس با استفاده از سایر فرهنگ‌ها آن را تکمیل کرد.

در مقدمه لغتنامه دهخدا درباره کتاب منتهی الارب نوشته شده: "این کتاب اکنون یکی از مناسبترین و بزرگترین لغتنامه های عربی به فارسی در هندوستان و ایران به شمار میرود و مدارک عمده در کار تالیف فرهنگ ناظم الاطبا نفیسی در ایران و فرهنگ آنندراج در هند بوده است."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

منتهی الارب فی لغات العرب ؛ پنج جلدی

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 96635
  • موجودی: در انبار
  • 4,500,000ریال
  • 4,050,000ریال

برچسب ها: عبدالرحیم ابن عبدالکریم صفی پور, فرهنگ لغت, لغتنامه, زبان عربی, کتاب منتهی الارب فی لغات العرب