كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
منتهی الآمال ؛ دو جلد در یک مجلد

منتهی الآمال

نویسنده: حاج شیخ عباس قمی
ناشر: اسلامیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1000
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1338 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

در زندگانی و شرح احوال چهارده معصوم (ع)

کتاب منتهى الآمال، اثر محدث نامى، حاج شیخ عباس قمى (حدود 1359-1290ق) است، که درباره زندگانى پیامبر گرامى اسلام و خاندان بزرگوار آن حضرت به نگارش درآمده و یکى از بهترین و مستندترینِ کتاب‏ها در این موضوع است.
این کتاب ارزشمند، از زمان نگارش آن (به سال 1350 ق) تاکنون ده‏ها بار به چاپ رسیده و به زبان‏هاى عربى، اردو و... نیز ترجمه شده و همواره مورد استقبال خوانندگان عام و خاص قرار گرفته است.
محدث قمى در این کتاب از معتبرترین منابع روایات و گزارش‏هاى تاریخى، حدیثى، رجالى، تفسیرى، تراجم، انساب و... استفاده کرده و گلچینى از روایات، کتب سیره و... را درباره چهارده معصوم(علیهم السلام) گردآورى کرده است.
وى براى استوارى متن، از سروده‏هاى شاعران و دستاوردهاى علماى لغت، صرف و نحو و دانشمندان علم نسب و جغرافى دانان نیز بهره گرفته است.
از آنجا که این کتاب در دهه پایانى عمر محدث قمى(ره) به نگارش آمده، لذا از استوارى بیشترى برخوردار بوده و نویسنده، روایات ضعف و منفرد را نقل نکرده است.

یکی از کتب بسیار مفید و معتبر که تاکنون کمتر به زیور طبع آراسته گردیده کتاب تتمه المنتهی است که به قلم حضرت ثقه المحدثین مرحوم آقای حاج شیخ عباس قمی ، که هم از جهت اهمیت موضوع که تاریخ خلفا و وزرا و علمای معاصر ایشان باشد و هم از جهت اتقان و اعتبار در میان کتب فارسی بی نظیر و بی مثل است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

منتهی الآمال ؛ دو جلد در یک مجلد

  • ناشر: اسلامیه
  • کد کتاب: 70269 - 102/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حاج شیخ عباس قمی, اخلاق اسلامی, فقه اسلامی, تاریخ اسلام, شیعه, امامان, تاریخ شیعه, کتاب منتهی الآمال