كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
منبع الگوپذیری جوانان

منبع الگوپذیری جوانان

نویسنده: علی عباس کمری - مهناز شیروانی
ناشر: منتشران اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 161
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

کتاب «منبع الگوپذیری جوانان» نتیجه یک کار پژوهشی در حوزه‌هایی است که جوانان الگو می‌گیرند و در آن نحوه شکل‌گیری الگوها ، بررسی نقش گروه‌های مرجع در الگو گزینی و ابعاد چهار گانه الگو گزینی جوانان شامل : الگوهای اقتصادی ، خانوادگی ، رفتاری و ظاهری و چگونگی الگوهای رفتاری و ظاهری جوانان مورد بررسی قرار گرفته است.

با توجه به نظریه‌های جهانی موجود در موضوع پیروی از الگو و مبحث مدلینگ و تطبیق آن با جامعه امروزی ما باید عنوان کرد که در دوران دفاع مقدس یک دوران طلایی را داشتیم و دفاع مقدس مهم‌ترین حادثه‌ای بود که به فرموده امام (ره) به‌مثابه یک دانشگاه حاوی درس‌های مهم و الگوهای همیشگی برای نسل‌های آینده است و ما در این اثر به شرح نکات علمی آن حادثه مهم از منظر الگوپذیری پرداخته‌ایم.

یکی از الگوهایی که از دفاع مقدس و زندگی در شرایط سخت به دست می‌دهد این است که آن شخصیت‌ها و قهرمان‌های عرصه‌های جهاد و شهادت می‌توانستند الگوهای مهمی برای جوانان باشند. مثل مرحوم حجت‌الاسلام ابوترابی که حتی در دوران اسارت، دشمن هم از ایشان الگو می‌گرفت و مهم‌ترین کارکرد این بحث بروزسانی فرایندی است که بتوانیم به نسل امروز هم به طریق علمی و پژوهشی، الگوهایی برخاسته از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس معرفی کنیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

منبع الگوپذیری جوانان

  • 100,000ریال
  • 80,000ریال

برچسب ها: علی عباس کمری, مهناز شیروانی, روانشناسی نوجوان, روانشناسی اجتماعی, دفاع مقدس, جامعه شناسی ایران, روانشناسی روابط, کتاب منبع الگوپذیری جوانان