منو
سبد خرید

منابع قدرت نرم ؛ سرمایه اجتماعی در اسلام

منابع قدرت نرم ؛ سرمایه اجتماعی در اسلام
درحال حاضر موجود نمی باشد
منابع قدرت نرم ؛ سرمایه اجتماعی در اسلام
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133849 - 106/3
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 13 = 14
0 ریال

منابع قدرت نرم

نويسنده: محسن ردادی
ناشر: دانشگاه امام صادق (ع)
زبان كتاب: فارسی
تعداد صفحه: 277
اندازه كتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سرمایه اجتماعی در اسلام

 در اثر حاضر نویسنده با عطف وجه به ارکان نظریه قدرت نرم در اسلام، به بررسی موردی یکی از مهمترین منابع قدرت نرم ـ یعنی سرمایه اجتماعی ـ پرداخته است.تحلیل ابعاد سرمایه اجتماعی، شناسایی مؤلفه های اصلی آن در چشم انداز گفتمان اسلامی از مهمترین ویژگی های این کتاب می باشد.همچنین نویسنده کتاب در مقام ارائه تصویری اجتماعی، اصول و ضوابط علمی را که ناظر بر نیازهای جامعه علمی و عملیاتی است، رعایت نموده و در نتیجه تعریفی منسجم، بر بنیاد دیدگاهی ساختارمند از سرمایه اجتماعی عرضه داشته که قابلیت رقابت علمی با سایر دیدگاه ها را دارد.

کتاب با مقدمه ای با عنوان «جامعه، دولت و سرمایه اجتماعی؛ در جمهوری اسلامی ایران»؛ آغاز شده است.نویسنده در این مقدمه به بحث و بررسی در مورد شاخص های مفهومی و کاربردی سرمایه اجتماعی، گونه شناسی سرمایه اجتماعی، سرمایه اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران، دولت و سرمایه اجتماعی، نهادهای مدنی و سرمایه اجتماعی، و امنیت و سرمایه اجتماعی، پرداخته است.

بخش اول با عنوان «چارچوب مفهومی و نظری»؛ سه فصل اول کتاب فوق را تشکیل داده است.فصل اول با عنوان «تبارشناسی و مفهوم سرمایه اجتماعی»، ابتدا به بررسی مفهوم سرمایه اجتماعی پرداخته و در ادامه به تعریفی از سرمایه اجتماعی رسیده است. بر همین اساس ابتدا زمینه تاریخی مفهوم سرمایه اجتماعی بررسی شده است. سپس در مورد انواع سرمایه (فیزیکی، انسانی و اجتماعی) بحث شده است. در ادامه با بررسی سنجش سرمایه اجتماعی، به تعریف سرمایه اجتماعی پرداخته است.

فصل دوم با عنوان «مؤلفه های سرمایه اجتماعی»، مؤلف به معرفی مدل CRS (شناختی، رابطه ای و ساختاری) پرداخته است. سپس به تعریف مؤلفه های سرمایه اجتماعی بر ساس مدل CRS؛ از جمله مؤلفه های شناختی، رابطه ای، و ساختاری پرداخته است.

در فصل سوم با عنوان «دین و سرمایه اجتماعی»، مؤلف به بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و دین پرداخته است. بر همین اساس تأثیر دین بر افزایش سرمایه اجتماعی، عناصر درون دینی در تولید سرمایه اجتماعی، مبانی معرفتی سرمایه اجتماعی اسلامی، چارجوب اصلی سرمایه اجتماعی اسلامی، ویژگی های جامعه اسلامی تولید کننده سرمایه اجتماعی، قوانین سرمایه اجتماعی اسلامی؛ در این فصل مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات