كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ملفوظات خواجه نظام الدین اولیا

ملفوظات خواجه نظام الدین اولیا ؛ فوائد الفواد

نویسنده: خواجه حسن دهلوی - محسن کیانی - محمد لطیف ملک
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 348
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

فوائد ملفوظات خواجه نظام الدین اولیا یکی از عارفان و صوفیان برجسته برجسته هند است. خواجه حسن دهلوی و امیرخسرو دهلوی هر دو از تربیت یافتگان نظام الدین اولیا بوده اند. خواجه حسن هر روز در محضر پی خود حضور می یافته. گفته های او را به خاطر می سپرده و در برگشت به منزل آنها را یادداشت می کرده و مجموعه آن را فوائد الفؤاد نام نهاده است.

اثر حاضر که در نیمه اول سده هشتم هجری در هند تالیف شده اثر ((نجم‌الدین خواجه امیرحسن بن علا سنجری دهلوی)) (737 651ق) است که طی آن کلام مرشد او، نظام‌الدین اولیا‌ (725634ق) موسس طریقه نظامیه گردآمده است .مندرجات کتاب نموداری است از طرز تفکر و روش تربیتی خواجه نظام‌الدین و بیان مباحث عرفانی و آداب صوفیانه، نیز اطلاعاتی درباره شماری از بزرگان صوفی که در قرن هفتم و هشتم می‌زیسته‌اند .

کتاب مشتمل بر پنج جلد و شامل یکصد و هشتاد و هشت مجلس است .توضیحات مصحح درباره تطبیق نسخه‌های مختلف اثر، در پانوشت‌ها آمده و صفحات پایانی به فهرست اعلام، اشعار فارسی و عربی و منابع و ماخذ اختصاص دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ملفوظات خواجه نظام الدین اولیا

  • ناشر: روزنه
  • کد کتاب: 104608 - 36/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: خواجه حسن دهلوی, محسن کیانی, محمد لطیف ملک, مقالات ادبی, نقد ادبی, خواجه نظام الدین اولیا, تصوف, عرفان اسلامی, ادبیات عرفانی, ادبیات تصوف, , کتاب ملفوظات خواجه نظام الدین اولیا