كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ملاصدرا ؛ صدرالدین شیرازی ملاصدرا فیلسوف و متفکر بزرگ اسلامی

ملاصدرا

نویسنده: هانری کوربن
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: جاویدان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 8 

 

مروری بر کتاب 

صدرالدین شیرازی ؛ فیلسوف و متفکر بزرگ اسلامی

صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی معروف به مُلاصَدرا و صدرالمتألهین متأله و فیلسوف شیعه ایرانی و یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان و روحانیان جهان اسلام در سده یازدهم هجری قمری و بنیان‌گذار حکمت متعالیه است. ظهور ملاصدرا در حوالی پایان هزاره - اول پس از پیدایش اسلام به وقوع پیوست، و لذا، کارهای او را می‌توان نمایش دهنده - نوعی تلفیق از هزار سال تفکر و اندیشه - اسلامی پیش از زمان او به حساب آورد.

این کتاب مستندی در مورد ملاصدرا فیلسوف و متفکر بزرگ قرن دهم هجری قمری است. کتاب اثری مستند است که توسط گروهی از خاور شناسان گردآوری شده است.

این اثر توسط ذبیح الله منصوری به فارسی برگردانده شده است. شایان ذکر است که اقتباسی که وی در ترجمه خود به کار برده است، مورد اعتراض مولفین قرار گرفته است. بنده نیز برای آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان، خلاصه ای از این کتاب را نقل می کنم. امیدوارم مورد توجه شما قرار گیرد :

پدر ملاصدرا ابراهیم امین التجار نام داشت که در شیراز در حجره ای کار می کرد. منزل نامبرده در محله ای به نام محله قوام که امروزه به نام خیابان لطفعلی خان زند خوانده می شود، قرار داشت. وی عهد کرده بود اگر صاحب فرزند پسر شود اسم او را محمد و اگر صاحب دختر شود نام او را فاطمه خواهد گذاشت. که یک روز به او خبر رسید که صاحب اولاد پسر شده است.

امین التجار از شنیدن این خبر طوری خوشحال شد که یک مشت سکه نقره موسوم به طهماسبی در دست شخصی که آن خبر را داده بود ریخت...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ملاصدرا ؛ صدرالدین شیرازی ملاصدرا فیلسوف و متفکر بزرگ اسلامی

  • ناشر: جاویدان
  • کد کتاب: 76259 - 38/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ملاصدرا, هانری کوربن, ذبیح الله منصوری, فلسفه اسلامی, داستان های فلسفی, صدرالمتالهین, صدرالدین شیرازی, هانری کربن, کتاب ملاصدرا