منو
سبد خرید

مقدمه ای بر هالیوود جدید

مقدمه ای بر هالیوود جدید
-20 %
مقدمه ای بر هالیوود جدید
  • موجودی: موجود
  • مدل: 146096 - 71/4
  • وزن: 0.50kg
520,000 ریال
650,000 ریال

مقدمه ای بر هالیوود جدید

نویسنده: جف کینگ
مترجم: محمد شهبا
ناشر: هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

مصور

عبارت هالیوود جدید به چیزی اطلاق می‌شود که گاهی مجموعه متناقض و سردرگمی از ویژگی‌های سینمای هالیوود در دو سه دهه اخیر به نظر می‌رسد .نویسنده در فصل های گوناگون این کتاب به تجزیه و تحلیل سطوح سبکی و اجتماعی و تاریخی هالیوود جدید پرداخته و به ویژه تاکید را برزمینه صنعتی گذاشته است. یکی از مشخصات مهم این کتاب، در کنار نگاه آن به هالیوود در سال‌های بعد از دهه هفتاد، نگاهی است که به جنبه‌های صنعتی سینما دارد.

پدیده‌ای که به نام سینمای «کلاسیک» هالیوود می‌شناسیم در اواخر دهه 1950 و با فروپاشی نظام تولید «استودیویی» به پایان رسید و به این ترتیب هالیوود وارد مرحله جدید می‌شود که آن را با عناوین گوناگونی نامیده‌اند. رایج‌ترین اصطلاح البته «هالیوود جدید» است.

عبارت «هالیوود جدید» را برای توصیف جنبه‌های گوناگون سینمای هالیوود در سالهای پس از جنگ جهانی دوم به کار برده‌اند. در این زمینه دو نگرش کلی در میان است. نگرش اول، هالیوود جدید را نوعی شیوه فیلمسازی می‌شمارد که با شیوه‌های پیشین تفاوت دارد. نگرش دوم هالیوود جدید را بر پایه تغییر در زمینه صنعت سینما ارزیابی می‌کند. اما باید توجه داشت که از دوران سینمای «کلاسیک» یا «نظام استودیویی» تا به امروز دگرگونی‌های فراوانی در هالیوود رخ داده اما بسیاری از ویژگی‌های آن ثابت مانده است. و هنوز میان هالیوود «جدید» و هالیوود «قدیم» همانند‌ی‌های فراوانی در میان است.

نویسنده در این کتاب در فصل‌های گوناگون به تجزیه و تحلیل سطوح سبکی و اجتماعی و تاریخی هالیوود جدید پرداخته و به ویژه تاکید را بر سطح یا زمینه صنعتی گذاشته است زیرا فیلم محصول فرهنگی و در عین حال بسیار وابسته به نیازهای تجاری است و هالیوود هم دست آخر نوعی تجارت است...


فهرست

رنسانس هالیوود
نگرش فیلم‌های پرفروش و محصولات مشترک
مولفان تا دانش آموختگان هالیوود جدید
در آمیختگی گونه‌ها
قدرت ستارگان
روایت در برابر صحنه‌های باشکوه
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات