روانشناسی عمومی دنیای ناشناخته

روانشناسی عمومی دنیای ناشناخته

نویسنده: زیگموند فروید , آیزاک آسیموف, آلفرد آدلر
مترجم: ناصر مقتدری پور
ناشر: عین الهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 305
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1356
 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

شامل مطالبی در باب روانشناسی ناشناخته های مغز انسان - مصور

هیپنوتیزم ، حس ششم ، فرادرمانی ، فراروانشناسی ، متافیزیک ، تله پاتی و ...

«در واقع، روانشناسی فردی ربطی به روانکاوی ندارد، اما وقایع خاص تاریخی، منجر به ادامه حیات انگلی آن به خرج روانکاوی شده. تعیین‌کننده‌هایی که ما به این گروه از مخالفان نسبت داده‌ایم در مورد پایه‌گذاران روانشناسی فردی در حد محدودی کاربرد دارد. خود نام آن نادرست است و به نظر می‌رسد محصول دستپاچگی است. ما نمی‌توانیم به‌کارگیری مشروع این واژه به عنوان آنتی تز «روانشناسی گروه» را که با آن تداخل می‌کند، بپذیریم؛ به علاوه، کار خود ما تا حد زیادی و از اساس به روانشناسی افراد انسان مربوط است. من نمی‌خواهم امروز وارد انتقاد عینی از روانشناسی فردی آدلر شوم؛ در این سخنرانی‌های آشنایی با روانکاوی جایی برای آن وجود ندارد. به علاوه، من قبلاً یک بار این کار را کردم و قصد ندارم هیچ‌یک از چیزهایی را که در آن زمان گفتم تغییر دهم.

با در نظر داشتن تنش میان ماهیت اساساً یکدست انسان در سراسر جهان و گفتمان‌های متفاوت وجودی در شرق و غرب، هرچه بیشتر مشخص می شود که گرچه فراروان شناسی فرویدی اعتباری جهانی دارد، ولی مفاهیم رشد و روش شناسی درمانی روانکاوی، اروپا محورند و اگر قرار شود در در دنیای غیر غرب کاربرد داشته باشند، نیاز به تغییرات کارشناسانه دارند. از سوی دیگر، دیدن این که کاهشگرایی شکاکانه فروید در برابر وجود خدا به مفاهیم نظری در عرصه بسیار گسترده تری راه داده است، دلگرم کننده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روانشناسی عمومی دنیای ناشناخته

  • ناشر: عین الهی
  • کد کتاب: 110708 - 37/3
  • موجودی: در انبار
  • 800,000ریال

برچسب ها: زیگموند فروید, آیزاک آسیموف, ایزاک آسیموف, آلفرد آدلر, ناصر مقتدری پور, روانشناسی تحلیلی, روانکاوی, هیپنوتیزم, حس ششم, فرادرمانی, فراروانشناسی, متافیزیک, تله پاتی, کتاب روانشناسی عمومی دنیای ناشناخته