كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مقدمه ای بر روانشناسی یونگ

مقدمه ای بر روانشناسی یونگ

نویسنده: فریدا فورد هام
مترجم: مسعود میر بها
ناشر: جامی - مصدق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398
 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

روانشناسی یونگ، در نخستین وهله، بر پایه تجربه و استنباط شخص وی از انسانهای بهنجار، دچار روان‌نژندی و یا روان‌پریشانی می‌باشد. این مکتب روان‌شناسی، نوعی آسیب‌شناسی روانی نیست، و هر چند یونگ معلومات و مواد تجربی آسیب‌شناسی روانی را در مدنظر دارد، ولیکن فرضیاتش بنا به گفته خود او «پیشنهادها و کوششهایی برای ترتیب و تنظیم استنباط از موجود انسانی می‌باشد».

قاعده کوتاه (فرمول) ی وجود ندارد که در آن بتوان این استنباط را خلاصه کرد؛ تدقیق و تمرکز در نکته‌ای از این مبحث روشنگر است، اما این عمل، پیوستگیهای شبکه‌ای را که تشکیل دهنده فعالیت روانی است، از نظر دور می‌دارد. تلاش به خاطر صراحت و قطعیت در تعریف رویدادها و تجارب روان انسانی، بسیاری از مواهبی را که طبیعت به او ارزانی داشته است، به یغما می‌برد.

در این کتاب، اندیشه‌های یونگ، به نحو شایسته و مقتضی توسط مصنفی معرفی شده است که او نیز چون خود یونگ، تمایل مفرط به مجادلات جانبداری و علاقه ویژه‌ای به کنجکاوی‌های نامشخص در ذهن ناخودآگاه ندارد، بلکه به جستجوی وسیع و بسیار تسکین‌ناپذیر در مشاهده و مطالعه خودنمایی‌های ذهن ناخودآگاه، از ماندالای نامعین و تقویم ناپذیر و ترانه ای از درون تا آخرین افکار برخی از متصوفین معاصر علاقه‌مند می‌باشد.

آرک تایپ ها ؛ آنیما و آنیموس و ... از جمله مباحث کتاب می باشند.

فهرست

سنخ های روانشناسی

سنخ های باستانی

دین و فرآیند فردیت

روان - درمان

رویاها و تعابیر آن

روانشناسی و آموزش

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مقدمه ای بر روانشناسی یونگ

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 101608
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: فریدا فورد هام, مسعود میر بها, روانشناسی یونگ, روانشناسی تحلیلی, روانکاوی, سمبولیسم, کتاب مقدمه ای بر روانشناسی یونگ