منو
سبد خرید

مقدمه ای بر انقلاب اسلامی

مقدمه ای بر انقلاب اسلامی
-21 %
مقدمه ای بر انقلاب اسلامی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 121525 - 204/1
  • وزن: 0.40kg
390,000 ریال
495,000 ریال

مقدمه ای بر انقلاب اسلامی

نویسنده: صادق زیبا کلام
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 324
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 1393 ~ 1387 ~ 1390دوره چاپ: 10 ~ 8 ~ 7

 

مروری بر کتاب

اگر تشکیل سلسله صفویه را مستثنی نماییم ، شاید بتوان انقلاب اسلامی را بزرگترین تحول تاریخی ای دانست که از ظهور اسلام تاکنون در ایران به وقوع پیوسته است ، سخنی بگزاف نرفته است اگر ادعا شود که تغییرات بنیادی که در بسیاری از ساختارهای اجتماعی ایران در نتیجه انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته درکمتر تحول تاریخی دیگری این چنین گسترده صورت گرفته است ...

انقلاب پدیده ای است بس پیچیده که به دلیل کمبود رخداد آن در تاریخ تبیین علمی کلیه ابعاد آن کاری مشکل و دشوار است. از سوی دیگر پس از انقلاب ایران در سال 1357 انبوهی از تحلیل های ایدئولوژیک و جهت دار تا سال ها بعد راه را برای ارائه یک نظریه علمی و تبیین بی طرفانه این پدیده لااقل در داخل کشور بسته بود و تنها اکنون پس از گذشت سال ها از آن روزهای اولیه شور و خشم می توان با دیدی بازتر آن راتحلیل کرد.

دکتر صادق زیباکلام در این کتاب ضمن بررسی و نقد سایر نظریه های ارائه شده از سوی نظریه پردازان داخلی وخارجی همچون نظریات مارکسیستی انقلاب نظریه های توطئه نظریات اسلام گرایانه و... نظریه چند بعدی خود را ارائه وشرح و بسط نموده است.پس از چاپ شدن این کتاب نقد های زیادی به آن صورت گرفت که زیبا کلام در چاپ سوم این کتاب جوابیه ای طولانی بر این نقد ها افزود.

بنا بر گفته خود دکتر زیبا کلام در این کتاب وی سعی کرده تا از زاویه متفاوتی به انقلاب اسلامی بپردازد. زیبا کلام بیشتر تلاش کرده تا یکسری از به گفته خودش اصول ثابت اما غیر واقعی را نفی کند مثلا اینکه شاه وابسته به آمریکا نبوده بلکه به نوعی هم پیمان با آمریکا بوده است. بنابراین نقد های شدیدی به این کتاب صورت گرفت و با توجه به جوابیه ای که دکتر زیبا کلام به این نقد ها داد، شاید بتوان گفت نظرات نویسنده را می توان بی پرده تر از متن کتاب در این جوابیه یافت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات