كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مقدمه الشعر و الشعرای ابن قتیبه در آیین نقد ادبی

مقدمه الشعر و الشعرای ابن قتیبه در آیین نقد ادبی
نویسنده: ابن قتیبه دینوری
مترجم: آذرتاش آذرنوش
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: دو زبانه
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 114616

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

مقدمه کتاب الشعر و الشعرای ابن قتیبه در آیین نقد ادبی همراه با متون عربی اشعار و ترجمه فارسی آنها و تعلیقات گودفروا دومونبین...

ادبیات و دانش‏ها‏ی زبانی یکی از تجلی‌گاه ‏ها‏ی عظمت و اهمیت علم و فرهنگ اسلامی است. توجه به ادب و زبان، علاوه بر بستری که در قبل از اسلام در سرزمین عربستان به عنوان مهد اسلام وجود داشت، ربط وثیقی به معجزه ختمیه حضرت محمد مصطفی(ص) به عنوان پیامبر اسلام دارد. قرآن اوج و منتهای زبان عربی است و جای جای آن پربارترین و شیواترین جملات، به عربی مبین گوش را نوازش می‏دهد.

تلاش عاشقانه مسلمین در فهم زیبایی‏ ها‏ی زبان قرآن در دوران تمدن اسلامی، معارف فربه‏ای را در ادب عربی و سایر زبان ‏ها‏ی تمدن اسلامی مثل فارسی، به وجود آورده است. مرحوم استاد دکتر عبدالحسین زرین کوب این‏گونه در باب ادب در تمدن اسلامی سخن می‏گوید: «اهمیت میراث اسلامی نه به علم و صنعت آن محدود شد، نه به فلسفه و عرفان آن....

ام ابن قتیبه در اول یکی از مقالات کتاب جاودانه الفهرست ابن ندیم آمده است و از جمله ادبایی شمرده شده است که بین مکتب ادبی بصره و کوفه جمع نموده است؛ این اولویت پرده از اهمیت و جایگاه ابن قتیبه در ادب اسلامی در زمان خود بر می‏دارد. ابن ندیم در الفهرست، علاوه بر زندگی نامه ابن قتیبه، از آثار ادبی و تاریخی این دانشمند پرکار و پر تألیف نام می‏برد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مقدمه الشعر و الشعرای ابن قتیبه در آیین نقد ادبی

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 114616 - 32/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابن قتیبه دینوری, آذرتاش آذرنوش, نقد ادبی, تاریخ ادبیات عرب, تمذن اسلامی