كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مقاله سیاح ؛ چاپ سنگی

مقاله سیاح

نویسنده: عباس افندی
ناشر: بمبئی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 127
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1291 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

مقاله شخصی سیاح که در تفصیل قضیه باب نوشته است

نام اصلی کتاب چنین است «مقاله شخصی سیاح که در تفصیل قضیه باب نوشته شده است» و آن چنان که در صفحه 2 آن می خوانیم:«یک سیاح بی غرض در اوقات سیاحتش در جمیع ممالک ایران از دور و نزدیک به منتهای تدقیق ازخارج و داخل و آشنا و بیگانه جستجو کرده و این شخص سیاح متفق علیه بی غرضان بوده وتاریخش در نهایت صحت ودرستی می باشد.»

اما بعداً آشکار گردید که این هم یک نوع مدرن تبلیغ آیین قرن نوزدهم است که اولین امام یک مذهبی خود را یک سیاح بی دین ولامذهبی قلمداد کند که جمیع شهرهای ایران رادیده درحالی که نه تنها بی طرف نبوده بلکه پس از هشت سالگی که از ایران خارج گردید هیچ کدام از شهرهای ایران را هم ندیده است. به هر حال بعدا بهائیان در کتاب های دیگرشان نوشتند که مقاله سیاح نوشته  عباس افندی است ولی هم چنان جای نام مؤلف کتاب «شخصی سیاح بی غرض» نوشته شده است. کتاب عبارت است از بیان تاریخ باب و مختصری هم از تاریخ و تعالیم بهاءالله که مبادا پس از اثبات حقانیت باب مؤمنین، به دامان جانشین بر حقش میرزا یحیی صبح ازل پناهنده گردند. 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مقاله سیاح ؛ چاپ سنگی

  • 0ریال

برچسب ها: عباس افندی, حاج سیاح, بهائیت, بابیگری, بهاییگری, تاریخ اجتماعی ایران, قاجار, چاپ سنگی, کتاب مقاله سیاح ؛ چاپ سنگی