منو
سبد خرید

مقالات مولانا ؛ فیه مافیه

مقالات مولانا ؛ فیه مافیه
مقالات مولانا ؛ فیه مافیه
-10 %
مقالات مولانا ؛ فیه مافیه
مقالات مولانا ؛ فیه مافیه
مقالات مولانا ؛ فیه مافیه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 117233 - 14/3
  • وزن: 0.30kg
420,000 ریال
469,000 ریال

مقالات مولانا ؛ فیه مافیه

نویسنده: مولانا جلاالدین محمد بلخی(مولوی)
به کوشش : جعفر مدرس صادقی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 206
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

 

مقالات مولانا، یا فیه‌مافیه کتابی است به نثر فارسی اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی (۶۰۴ - ۶۷۲ ق.) با موضوع نقد و تفسیر عرفانی و شامل یادداشت‌هایی است که در طول سی سال از سخنان مولانا در مجالس فراهم آمده‌است. این سخنان توسط مریدان مولانا نوشته می‌شده است. نثر این کتاب ساده و روان است و درون‌مایه‌ای ازمطالب عرفانی دینی واخلاقی دارد.

سه اثر منثور مولوی فیه مافیه، مکتوبات (مکاتیب نیز گفته میشده) و مجالس سبعه هستند. اما از میان این سه اثر منثور، مکتوبات تنها اثری است که به قلم خود مولوی است. فیه مافیه و مجالس، گفته‌ها و آموزه‌هایی است که مولانا بیان می‌کرده و پیروان آن را می‌نوشتند.

مجموعه باز خوانی متون در بردارنده ی ویرایش هایی جدید از بر جسته ترین متنهایی ست که در ادبیات فارسی اهمیت دارند. کوشش بر آن بوده است که این متون بدون آنکه در اساس آنها دستی برده شود عرضه شوند. از این رو، تمامیت اثر و سبک متن دست نخورده باقی می ماند و تنها با پیراستن برخی فرعیات و فصل بندی و تدوین مجدد و پاراگراف بندی و نقطه گذاری و رسم الخط یکدست، متن به هیئتی تازه درمی آید.تا نه فقط برای پژوهندگان و کارشناسان، بلکه برای همه ی ادب دوستان مفید و خواندنی باشد.فیه مافیه مجموعه ای است از یاداشت هایی که از سخنان مولانا فراهم آمده است. در ویرایش حاضر، بافصل بندی و تدوین جدید متن ، تلاش به عمل آمده است تا یگانگی اثر و پیوند نهفته در درون این مجموعه ی بی شکل حفظ شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات