كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مقالات شمس

مقالات شمس

نویسنده: جعفر مدرس صادقی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 20


مروری بر کتاب 

مقالات شمس که مجموعه ای ست از گفتارهای شمس در قونیه ، تنها اثرمکتوب به جا مانده از این شیخ شوریده و مرموز است. همین گفتارها و همین کلام جادویی بود که آن توفان عظیم را در وجود مولانا به پا کرد و او را از پیله ی خود به در آورد. این متن ، در عین حال ، شاهکار بی نظیر ساده نویسی و ایجاز و در صورت فصلبندی شده ی این کتاب ، چون داستان بلندی ست اثریکی از اساتید بزرگ فن.مقالات شمس که مجموعه ای ست از گفتارهای شمس در قونیه، تنها اثر مکتوب به جا مانده از این شیخ شوریده و مرموز است. همین گفتارها و همین کلام جادویی بود که آن توفان عظیم را در وجود مولانا به پا کرد و او را از پیله ی خود به در آورد. این متن، در عین حال، شاهکار بی نظیر ساده نویسی و ایجاز و در صورت فصل بندی شده ی این کتاب، چون داستان بلندی ست اثر یکی از اساتید بزرگ فن.

مجموعه ی بازخوانی متون دربردارنده ی ویرایش هایی جدید از برجسته ترین متن هایی ست که در ادبیات فارسی اهمیت دارند. کوشش بر آن بوده است که این متون بدون آن که در اساس آنها دستی برده شود، عرضه شوند. از این رو، تمامیت اثر و سبک متن دست نخورده باقی می ماند و تنها با پیراستن برخی فرعیات و فصل بندی و تدوین مجدد و پاراگراف بندی و نقطه گذاری و به کار بردن یک رسم الخط یکدست، متن به هیئتی تازه درمی آید تا نه فقط برای پژوهندگان و کارشناسان، بلکه برای همه ی ادب دوستان مفید و خواندنی باشد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مقالات شمس

  • 628,000ریال
  • 565,000ریال

برچسب ها: شمس الدین محمد تبریزی, جعفر مدرس صادقی, شمس تبریز, عرفان اسلامی, مولوی, مولانا, شمس تبریزی, کتاب مقالات شمس