كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مقالاتی درباره زردشت و دین زردشتی

مقالاتی درباره زردشت و دین زردشتی

نویسنده: ژان کلنز
مترجم: احمدرضا قائم مقامی
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 162
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1391 ~ 1386- دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

ژان کلنز از بزرگ‌ترین متخصصان ادبیات ایران باستان است که وقت خویش را صرف فهم و شرح دشوارترین آثار کهن ایرانی ـ اوستا (کتاب مقدس زرتشتیان) کرده است. کتاب حاضر ترجمه‌ی فارسی برخی مقاله‌های فارسی و انگلیسی و در بین سال‌های 1987 و 1994 است.

 وی در "چهار خطابه‌ی کلژدفرانس" تصور خویش از تاریخ مطالعات اوستایی و نیز خدایان و در خطابه‌ی سوم مناسک زرتشتیان را بنابر تصور خویش از ثنویت مزدایی بیان می‌کند. در مقاله‌ی "جم و مرگ" به تعریف اصطلاح "Cinuuato paratu" به کار رفته در اوستا می‌پردازد و آن را به معنای "کسی که توده‌ای یا تلی می‌سازد" بررسی می‌نماید. وی در مقاله‌های دیگر خویش بر تاریخی بودن زردشت، معنای معاد در آیین‌ها و برخی تردیدها در خصوص شخصیت زردشت می‌پردازد. آرای کلنز اغلب خلاف دانسته‌های ما است و خواننده را به دقت و مطالعه‌ی بیش‌تری در ادیان هندی و ایرانی برمی‌انگیزد.  به گفته‌ی کلنز هدف وی از اولین مقاله بررسی توحید یا ثنویت مزدیسنا بوده است.

فهرست

خصوصیات دین قدیم مزدایی
دین هخامنشیان؛ سوالات اولیه
زردشت و اوستای قدیم، چهار خطابه در کلژدفرانس
جم و مرگ
آیین‌های نظری دین مزدایی قدیم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مقالاتی درباره زردشت و دین زردشتی

  • ناشر: فرزان روز
  • کد کتاب: 91265 - 117/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ژان کلنز, احمدرضا قائم مقامی, زرتشت, ادیان ایرانی, تاریخ ادیان, تاریخ ایران باستان, مقالات دینی, کتاب مقالاتی درباره زردشت و دین زردشتی