منو
سبد خرید

مفهوم قانون

مفهوم قانون
درحال حاضر موجود نمی باشد
مفهوم قانون
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133403 - 96/9
  • وزن: 0.55kg
  • UPC: 95 = 120
0 ریال

مفهوم قانون

نویسنده: هربرت هارت
مترجم: محمد راسخ
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 6


مروری بر کتاب

کتاب مفهوم قانون مهمترین و اصلی ترین اثر فلسفه ی حقوقی است که در این قرن نوشته شده است. این اثر که برای اولین بار در سال 1961 منتشر شد ، شاهکار هربرت هال محسوب می شود. سهم عظیم هارت در مطالعه ی فقه و فلسفه حقوقی، زبان ظریف و استدلالهای متعادل آن بحثهای گسترده و رشد بی سابقه ای را در کمیت و کیفیت مطالعات تحصیلی در این زمینه برانگیخته است - بیشتر آن اختصاص به حمله یا دفاع از نظریه های هارت داده شده است.

سرگروه اصلی منتقدان هارت ، حقوقدان و فیلسوف سیاسی مشهور ، رونالد دورکین است که در دهه های 1970 و 80 مجموعه ای از چالش ها را برای مفهوم قانون هارت مطرح کرد. به نظر می رسید که هارت اجازه داده است این چالش ها بی پاسخ بمانند تا اینکه ، پس از مرگ او در سال 1992 ، پاسخ او در مورد انتقادات دورکین در میان مقاله های او کشف شد.

در این نسخه ی جدید ارزشمند که مدت ها اتنظارش کشیده شده است ، هارت یک نتیجه را ارائه می دهد که در آن او به دورکین و برخی دیگر از منتقدان تأثیرگذار او از جمله فولر و فینیس پاسخ می دهد. با همان وضوح و صراحت معروفش.
تفسیر دیدگاه های خود هارت ، استدلال منتقدان مانند دورکین را رد می کند و با قدرت ادعا می کند که آنها انتقادات خود را بر درک نادرست از کار هارت قرار داده اند. هارت نشان می دهد که نظرات دورکین در واقع کاملا شبیه دیدگاه های او است. در تحلیل نهایی ، پاسخ هارت باعث می شود که انتقادات دورکین بطور قابل توجهی تضعیف شده و مواضع وی تا حد زیادی زیر سوال برود.

این کتاب که حاوی پاسخ نهایی و قدرتمند هارت به دورکین است علاوه بر متن اصلاح شده ی مفهوم اصلی قانون ، این جلد قابل تأمل همراه با استدلال متقاعد کننده ، قرائتی اساسی برای وکلا و فلاسفه در سراسر جهان است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات