دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مفهوم ساده روانکاوی ؛ متن کامل

مفهوم ساده روانکاوی ؛ متن کامل
درحال حاضر موجود نمی باشد

مفهوم ساده روانکاوی

نویسنده: زیگموند فروید
مترجم: فرید جواهر کلام
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 142
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : 

 

مروری بر کتاب

فروید می گوید:
... عبور از مرحله کودکانه و همرنگ شدن با فرهنگ و تمدنی که به وسیله اجتماع به دست آمده است، بروز کسالت عصبی را غیر قابل اجتناب می سازد، بدین ترتیب هر فردی در دنیای متمدن ناگزیر یک صدمه و لطمه عصبی و روانی را تحمل کرده است.

ما آثاری از آنها را حتی در کسانی که از نظر سلامت روح و افرادی متوسط به شمار می آیند پیدا کرده ایم .در اجتماعات نیمه متمدن این آثار کمتر است و در میان اقوام غیر متمدن تقریبا هیچ است. او می گوید که درباره زندگی جنسی دختران کوچک کمتر از پسران اطلاعات داریم. اما لازم نیست از این تمایز شرمنده شویم. از این گذشته ، زندگی جنسی زنان بزرگسال برای روانشناسی یک قاره تاریک است...

در اکتبر 1885 ، فروید با یک بورس سه ماهه به پاریس رفت تا با ژان مارتین شارکو ، متخصص مغز و اعصاب مشهور که در حال تحقیق علمی در مورد هیپنوتیزم بود ، تحصیل کند. بعدا او باید تجربه این اقامت را به عنوان کاتالیزوری در جهت دادن او به سمت روانپزشکی پزشکی و دور شدن از حرفه ای که از نظر اقتصادی در زمینه تحقیقات مغز و اعصاب کمتر بود ، به یاد آورد. چارکوت در مطالعه هیستری و حساسیت به هیپنوتیزم تخصص داشت ، که بطور مکرر با حضور در صحنه و در مقابل تماشاگران با بیماران نشان می داد.

فروید هنگامی که در سال 1886 در وین به کار خود ادامه داد ، شروع به استفاده از هیپنوتیزم در کارهای بالینی خود کرد. او رویکرد دوست و همکار خود ، یوزف بروئر ، را در یک نوع هیپنوتیزم که متفاوت از روشهای فرانسوی او بود ، اتخاذ کرد. درمان یک بیمار خاص از برویر ثابت شده است که برای عمل بالینی فروید تحول آفرین است. بیماری دعوت شد تا در مورد علائم خود در حالی که تحت هیپنوتیزم است صحبت کند (او برای درمان خود عبارت "صحبت کردن درمورد درمان" را به کار می برد). در طی صحبت به این روش ، با بازیابی خاطرات حوادث آسیب زای مرتبط با شروع آنها ، از شدت علائم کاسته شد. این قسمت کوتاهی از کار فروید در دوران تحول فکری او بود. این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا که روانکاوی را بهتر درک کنید .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات