منو
سبد خرید

مفتش اعظم ؛ با نقد و تفسیر

مفتش اعظم ؛ با نقد و تفسیر
درحال حاضر موجود نمی باشد
مفتش اعظم ؛ با نقد و تفسیر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 142638 - 92/1
  • وزن: 0.43kg
0 ریال

مفتش اعظم 

نویسنده: فئودور داستایفسکی
مترجم: کامل روزدار
ناشر: اشاره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 96
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

"مفتش اعظم" یک فصل از رمان محبوب "برادران کارامازوف" به قلم "فئودور داستایفسکی" است. به طرفداران این نویسنده ی بزرگ پیشنهاد می شود تا رمان اصلی را به طور کامل مطالعه کنند تا از این گوهر ارزنده ی ادبی بهره ی تمام و کمال ببرند اما این بخش حتی وقتی که به صورت جداگانه خوانده می شود ، به دلیل قدرت تغزلی و اساسا به دلیل عمق و شدت مراقبه های فلسفی در مورد دین و ماهیت انسان ، برجسته و درخشان است. موضوعاتی که اکنون سال هاست در مقیاسی این چنینی، خوانندگان را درگیر خود نکرده اند.

"مفتش اعظم" کتابی است که فرضیات در گوشه و کنار آن به چشم می خورند و ابهام و تردید و ترس، لحظه ای شخصیت ها را رها نمی کند. غالبا ایوان صحبت می کند و آلیوشا بهت زده است. او به دنبال برگزیدگان است. آن هایی که وارث قلمروی الهی اند. آن هایی که در میان تمام تصورات و رمز و رازهای ممکن و غیرممکنی که بشریت نمی تواند از آنها رونمایی کند ، قبل از تولد انتخاب شده اند. او همیشه از هویت آن ها آگاه بود. اعمالشان، خیرخواهیشان و پاکی قلبشان. او همیشه می دانست آن ها آفریده شده اند که نجات یابند.

اگر انسان های ساده بتوانند قوانین ابدیت را خم کنند و تصمیمات یک موجود دانای کل را با رفتار همچون یک مومن فداکار به چالش بکشند، ذهن می اندیشد که آیا انتخاب نشدگان هنوز می توانند راهی به سوی نجات خلق کنند؟ تلاش های زیادی برای خلق استدلال های ظریف در این اثر صورت گرفته و در "مفتش اعظم" به قلم "فئودور داستایفسکی"، ما گرفتار یک بازی و یک جنگ نهایی و نبردی میان جبر و آزادی، قبل از شروع شکار هستیم.

فئودور داستایوسکی؛ یکی از روانشناسان برجسته ادبیات جهان به شمار میرود موضوع مرکزی این نویسنده موشکاف تجزیه و تحلیل احساسات عواطف انسانی است آثار وی شرایط سیاسی اجتماعی و معنوی مذهبی روسیه تزاری را که در قرن نوزدهم در تحول عظیمی به سر میبرد به تصویر میکشند داستان مفتش اعظم تنها در آلمان بیش از شصت بار به طور مستقل منتشر شده است داستایوفسکی خود گفته است که این متن در تمام عمرش ذهن او را به خود مشغول کرده بود و در جای دیگری خاطرنشان میکند که داستان مفتش اعظم را نقطه اوج آثار ادبی خود میداند بسیاری از نویسندگان معروف دست به نقد و تفسیر این داستان زده اند از آن چمله اند آلبرکامو اشتفان تسوایگ آنازگرس آندره ژید توماس من هرمن هرسه زیگموند فروید فرانتس ورفل گئورک لوکاج و ... 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات