مفاهیم تحلیل رفتار متقابل

مفاهیم تحلیل رفتار متقابل

نویسنده: منصور ابراهیمی
ناشر: نسل نواندیش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

تحلیل رفتار متقابل (Transactional Analysis که به اختصار TA خوانده می شود) ، یکی از شاخه های نوین روان شناسی است که به دلیل کاربردی بودن، بیان ساده و امکان ترسیم نمودارهای شخصیتی و ارتباطی، موجب تغییر بنیادی در نگرش و رفتارهای شخصی و اجتماعی تعلیم دیدگان می گردد. تحلیل رفتار متقابل در زمینه های مشاوره، روان، گروه درمانی، علوم اجتماعی، جامعه شناسی ، مدیریت منابع انسانی و گرایش های مختلف علوم انسانی دارای کاربردهای فراوان است.هر یک از ما در دوران کودکی داستان زندگی خود را می نویسیم . این داستان آغاز ،میانه و پایانی دارد . ما طرح اساسی این داستان را در دوران طفولیت ،قبل از آنکه بتوانیم بیش از چند کلمه ادا کنیم ، می نگاریم .

وقتی کمی بزرگتر شدیم جزئیات بیشتری به این داستان اضافه می کنیم . بخش عمده ی این داستان تا سن هفت سالگی نوشته می شود. ما می توانیم این داستان را بعدها در دوران بزرگسالی مورد تجدید نظر قرار دهیم .ما به عنوان افراد بزرگسال معمولأ از داستان زندگی که برای خود نوشته ایم آگاهی نداریم . با این وجود احتمالأ تا به آخر آن وفادار خواهیم ماند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مفاهیم تحلیل رفتار متقابل

  • 179,000ریال
  • 145,000ریال

برچسب ها: اریک برن, منصور ابراهیمی, روانشناسی تحلیلی, تی ای, روانشناسی رفتار, رفتار متقابل, کتاب مفاهیم تحلیل رفتار متقابل