كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مغازی ؛ تاریخ جنگهای پیامبر (ص) ؛ سه جلد در یک مجلد

مغازی

نویسنده: محمدبن عمر واقدی
مترجم: محمود مهدوی دامغانی
ناشر: مرکز نشر دانشگاهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 950
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 2

کیفیت : افست

 

مروری بر کتاب 

تاریخ جنگ های پیامبر (ص)

پیامبر بزرگوار از سال دوم هجرت یک سلسله جنگهای منظم و با هدف به قصد مسلمان کردن قبایل حجاز و دیگر نقاط عربستان به راه افکند که مهمترین آنها جنگ بدر، جنگ احد، جنگ احزاب، جنگ بنی نضیر، جنگ بنی قریظه، جنگ خیبر، فتح مکه، جنگ حنین است و چندین لشکرکشی بزرگ و کوچک دیگر که مشروح آنها را واقدی در این کتاب آورده است.کتاب المغازی که به جنگ های پیامبر اسلام پرداخته است می توان به عنوان یک منبع معتبر به آن استناد کرد . کتاب المغازی نشانگر تتبع گسترده واقدی و بهره وری وی از همه منابع مکتوب و شفاهی است .

محمد بن عمر واقدی (مرگ ۲۰۷ یا ۲۰۹ هجری)یکی از برجسته‌ترین مورخین و سیره‌نویسان سده دوم و سوم هجری بود. او آگاهی گسترده‌ای درباره رخدادهای تاریخی داشته و بسیاری از تاریخنگاران از پژوهش‌های او بهره‌ها برده‌اند.

واقدی از موالی بود و در سال‌های پایانی فرمانروایی امویان زاده‌شد. در آینده به برمکیان پیوست. در روزگار مامون به قضاوت رسید. نوشته‌های او منبع اصلی بسیاری از تاریخ‌نویسان بوده‌است. اثر نامدار او که امروزه در دست نیست تاریخ کبیر نام داشته که طبری در نگارش تاریخش از آن بهره برده‌است. همچنین کتابی هم درباره صحابه و تابعین داشته که آن هم برجا نمانده‌است. تنها نوشته او که اکنون در دست است کتاب المغازی است. گفته شده که او بردگانی داشته که وظیفه‌یشان نوشتن برای او بوده‌است. همچنین آورده‌اند که پس از مرگش از او ششصد قفسه کتاب برجای ماند.

واقدی در علم فقه نیز تبحر داشت. کاتب و منشی او، ابن سعد بغدادی، اطلاعاتی راجع به زندگی او برای ما به جای گذاشته است. مادر او نوه یک تاجر و خواننده ایرانی در مدینه بود. کتاب مغازی او که به تفصیل به تاریخ جنگهای پیامبر اسلام می پردازد، توسط دانشمند فرزانه، دکتر محمود مهدوى دامغانى به فارسی ترجمه شده است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مغازی ؛ تاریخ جنگهای پیامبر (ص) ؛ سه جلد در یک مجلد

  • 0ریال

برچسب ها: حضرت محمد (ص), محمدبن عمر واقدی, محمود مهدوی دامغانی, تاریخ اسلام, جنگ های اسلام, کتاب مغازی ؛ تاریخ جنگهای پیامبر (ص)