كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
معنویت یک علم است

معنویت یک علم است

نویسنده: بهرام الهی
ناشر: جیحون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 164
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 ~ 1380 - دوره چاپ: 3 ~ 1


مروری بر کتاب 

مؤلف، با استفاده از بررسی‌هایی نوین و تفکر برانگیز، جایگاهی جدید برای معنویت تعیین کرده و آن را به عنوان علمی تجربی و مبتنی بر حقایق منسجم و قابل تشخیص ارائه می‌دهد. او توضیح می‌دهد که:

«اگرچه حقایق بنیادی معنویت حقیقی ثابت است، کاربرد عملی آن‌ها باید با تحولات فکری و اجتماعی زمان ما تطبیق داده شود. در راه شناخت عالم فراطبیعی، نه لازم است که عقل و اراده‌ی شخصی را کنار گذاشت و نه لازم است که مبهمات را پذیرفت، زیرا قوانین حقیقی معنوی همیشه منطقی بوده و توجیه قانع کننده دارند.»

در نگاه اول، عنوان کتاب و قرار گرفتن دو کلمهٔ «علم» و «معنویت» در کنار هم ممکن است پرسش‌برانگیز شود. زیرا طرز تفکر حاکم بر علوم جدید از لحاظ تاریخی، کم و بیش، بر پایه اختلاف و گاه تقابل با برخی شیوه‌های فکری ناشی از سنت‌های دینی شکل گرفته و از این جاست که ایمان مغایر عقل، اعتقاد ضد تجربه و علم در تعارض با معنویت به شمار آمده‌است.

دکتر بهرام الهی که خود استاد دانشگاه و جراح اطفال است، مقصود از نگارش این کتاب را که بر پایه تعلیمات پدرش استاد الهی (۱۳۵۳-۱۲۷۴) شکل گرفته، ارائه نگرشی تازه در مقوله معنویت می‌داند. مؤلف معتقد است که علم معنویت و علوم مادی گر چه هر یک در بُعد ویژهٔ خود دامنه‌ای گسترده دارند، اما از یکدیگر جدا نیستند.

به نظر وی معنویت علمی است تجربی، مستقل، استوار بر حقایق ملموس و قابل اثبات، و دارای مبانی و اصول خاص خود، که باید با همان نگرش علمی و تجربی و منطق عقلانی که دست مایه هر دانشجو یا محقق علوم تجربی است، مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

معنویت یک علم است

  • ناشر: جیحون
  • کد کتاب: 89984 - 111/6
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: بهرام الهی, فلسفه علمی, فلسفه عرفانی, عرفان, فلسفه اجتماعی, کتاب معنویت یک علم است