منو
سبد خرید

معمای قطب نما

معمای قطب نما
درحال حاضر موجود نمی باشد
معمای قطب نما
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 142690 - 96/7
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

معمای قطب نما

نویسنده: امیر د. اتسل
مترجم: محمدتقی فرامرزی
ناشر: مازیار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اختراعی که جهان را دگرگون ساخت

نیمه‌ی دوم سده‌ی سیزدهم سرآغازی جدید در تاریخ جهان بود. اگر سده‌ی بیستم را عصر انقلاب در اطلاعات و سه‌ی هجدهم را سرآغاز انقلاب صنعتی میدانیم در آن صورت پایان سده‌ی سیزدهم را به‌درستی می‌توان سرآغاز انقلاب بازرگانی نامید. جهان به فاصله‌ی چند ده سال پس از سال 1280 شاهد رونق و افزایش چشمگیر در داد و ستد و افزایش ثروت قدرت‌های دریایی مانند ونیز، اسپانیا و بریتانیا در کنار آن بود.»

این جملاتی است که امیر. دی. آتسل کتاب معمای قطب‌نما را با آن آغاز کرده است. اختراعی که زندگی را تغییر داد و سفرهای دریایی را به‌شدت آسان کرد. کتاب معمای قطب‌نما کتاب جذابی است که سیر تاریخی تحولی بزرگ را آورده است. این کتابی است که اگر خواندش را آغاز کنید به این سادگی زمین نخواهید گذاشت.

آتسل در این کتاب با شور و شوق بسیار در ژرفای داستان قطب نمای مغناطیسی به کاوش میپردازد. موضوع قطب نما بی کم و کاست بررسی می شود و گزارشی موشکافانه درباره رویدادهای تاریخی مهمی که به تکامل قطب نما می انجامید در اختیار خواننده قرار میگیرد.

نویسنده در بیان داستان کتاب از مسیری پر پیچ و خم پیش می رود ولی برای رسیدن به مقصد خود از یک روش و از اعتماد به نفس کارآگاه هرکول پوآرو به هنگام پاک کردن پرز روی آستین کتش برخوردار است و مشکلات پایانی معمای قطب نما را بزرگوارانه تشریح میکند. کتاب معمای قطب نما تاریخچه ی جذاب و ریشه های سنگ آهن مغناطیسی اسرارآمیز، اسطوره های قطب نما و تاثیر آن بر جهان است.

فهرست

فصل اول- معمای قطب‌نما
فصل دوم- نشانه‌ها در دریا و آسمان
فصل سوم- دانته
فصل چهارم- چلچراغ اِتروسک‌ها 
فصل پنجم- آمالفی
فصل ششم- شبح فلاویو جویا
فصل هفتم- ماهی و لاکپشت از سنگ‌آهن مغناطیسی
فصل هشتم- ونیز
فصل نهم- مارکوپولو
فصل دهم- نقشه‌ی دریای مدیترانه آماده می‌شود
فصل یازدهم- انقلاب در دریانوردی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات