منو
سبد خرید

معلم جدید

معلم جدید
معلم جدید
  • موجودی: موجود
  • مدل: 122959 - 106/4
  • وزن: 0.40kg
300,000 ریال

معلم جدید

تالیف : محمدصادق نشات
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1327 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : صفحات درحد نو ؛ عطف کتاب چسب خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب 

عربی را به ایرانیان و فارسی را به عرب می آموزد

عربی به سرعت به یکی از مهم ترین زبان های جهان تبدیل می شود، عربی یکی از ده زبان برتر است که بیش ترین گویشور را در این سیاره دارد. خودِ زبان به طور اساسی از انگلیسی و زبان های دیگر اروپایی متفاوت است، پس برای زبان آموزان مبتدی مهم است که از ابتدا از این تفاوت ها در فرم و ساختار آگاه باشند....

سید محمدصادق نشأت (1275-1346یا 1347ش)، نویسنده، مترجم و مدرس،  استاد زبان و ادبیات عربی در دانشکدۀ معقول و منقول و مدرسۀ عالی سپهسالار .وى ابتدا ادبیات عربی و فارسی را نزد شیخ غلام نحوی و شیخ عبدالرحمن کویتی و شیخ احمد اصفهانی آموخت و فقه و اصول را نزد شیخ مهدی کرمانشاهی و شیخ محمد سعید فارسی و شیخ مخمد علی قمی و شیخ عبدالکریم یزدی آموخت و حکمت و اخلاق را نزد شیخ مهدی حکمی معروف به علاقبند و شیخ محمد علی قمی آموخت. تفسیر و حدیث و تاریخ را نزد پدرش سید محمدمهدی حسینی معروف به مهندس آموخت  و پس از آن، زبان‌هاى تركى عثمانى و انگليسى را فراگرفت. در بيست و چهارسالگى وارد وزارت فرهنگ شد و چندين سال از طرف اين وزارت سرپرستى مدارس ايران را در عراق به عهده داشت.

وى پس از بازگشت به ايران، در آموزشگاه‌هاى تهران، دانشكده معقول و منقول و مدرسه عالى سپهسالار به تدريس زبان عربى، تاريخ و جغرافياى ايران و كشورهاى اسلامى پرداخت.  در ۱۳۳۰ش، به دعوت دانشگاه قاهره به تدریس زبان و ادبیات فارسی در آن دانشگاه و «دانشکدۀ عین شمس» پرداخت. سپس تا ۱۳۴۴ش، رایزن فرهنگی ایران در مصر بود.

نشأت در مدت پانزده ساله سرپرستى و تدريس خود، چندين كتاب از فارسى به عربى ترجمه كرد. همچنین مقالات زیادی از او در نشریه‌هایی مانند حبل‌المتین، شفق سرخ و طوفان به‌چاپ رسیده است. او همچنين مدتى استاد دانشگاه تهران بود و در دانشكده الهيات و معارف اسلامى تدريس نمود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات