دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

معرکه

معرکه

نویسنده: لویی فردیناند سلین
مترجم: سمیه نوروزی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 111
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 3 ~ 2

 

مروری بر کتاب

سربازخانه جایی است که در ذهن اغلب افراد به شکلی منظم تصویرسازی شده است. محیطی با قوانینی خشک و سخت که سلسله‌مراتب به‌شدت و با جدیت در آن رعایت می‌شوند و هر چیزی خودش است جایی که هیچ‌کس بی دستور کاری نمی‌کند و هرکاری زمان و مکان خود را دارد.

اگر تصویر ذهنی شما هم از یک سربازخانه چنین مکانی است، کتاب معرکه‌ی سلین شما را شگفت‌زده خواهد کرد. کتاب معرکه کتابی است که اگر خواندنش را آغاز کنید، یک‌نفس تا پایان کتاب خواهید رفت. این معجزه‌‎ی قلم لوئی فردینان سلین است.

پس مونده ی سربازای کشیک را داده بودن سرجوخه لو موهو که پشتشو کرده بود به آباژور و آرنجشو گذاشته بود رو میز.
خرخرش رفته بود هوا.
از دور سبیلای کوتاشو می دیدم که نور چراغ برق شون انداخته بود.
سنگینی کلاه، سرشو هل می داد پایین... بازم از خواب پرید... نباید چرتش می گرفت... ساعت تازه زنگ زده بود...
از کی بود جلو نرده منتظر بودم.
نورافتاده بود رو یکی از این میله های چدنی کت و کلفتو برق می زد، به ردیف نیزه فرو کرده بودن تو زمین، عین داربست انگور، تو اون سیاهی شب، بدجورترسناک بود.

داستان معرکه داستان شبی در سربازخانه است. سرباز جدیدی وارد هنگ شده است و تمام مشاهداتش را در طول شب ثبت می‌کند. هفدهمین قشون سواره‌نظام محل خدمت اوست و او در همان شب اول از بددهنی نظامی‌ها، از فرمانده‌ی عجیب و کج خلق، از وضعیت اصطبل‌ها، اسم شب و رمز عبور و هر آنچه در یک سربازخانه می‌گذرد می‌نویسد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات