کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
معرفت شناسی

معرفت شناسی

نویسنده: لیندا زاگزبسکی
مترجم: کاوه بهبهانی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

«روزی که ارسطو گفت میل به دانستن در سرشت آدمی تنیده است یکی از مهم‌ترین قید و بندهای رشتهٔ معرفت‌شناسی را وضع کرد. به گمانم، اگر بتوانیم سردرآوریم که چرا معرفت مطلوب است یک گام به فهم چیستی آن نزدیک‌تر شده‌ایم و در عین حال به نکات شگفت‌آور دیگری نیز پی خواهیم برد.

یکی از نکاتی که دستگیرمان می‌شود این است که تعدادی از نظریه‌های نام‌آشنا در باب معرفت درمانده‌اند از توضیح این‌که چه چیز موجب می‌شود که معرفت خوب‌تر از باور صادق خشک و خالی باشد. این همان مسئله‌ای است که آن را «معضل ارزش» می‌نامم.

دومین نکته‌ای که درخواهیم یافت این است که این دیدگاه رایج که طبق آن خوبی معرفتی از خوبی اخلاقی جداست عمدتاً توهمی بیش نیست. خوبی‌های معرفتی پیوند تنگاتنگی دارند با چیزهای دیگری که برایمان ارزش دارند. همچنین میان فضیلت‌های فکری و فضیلت‌های اخلاقی پیوند محکمی وجود دارد.»

لیندا زاگزبسکی، فیلسوف و معرفت‌شناس معاصر امریکایی، متولد سال ۱۹۴۶ است. وی تحصیل‌کردهٔ رشتهٔ فلسفه و فارغ‌التحصیل لیسانس از دانشگاه استنفورد در سال ۱۹۶۸، فوق‌لیسانس از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در سال ۱۹۶۹و دکتری از دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس در سال ۱۹۷۹ است.

حوزه تخصصی او معرفت‌شناسی و به‌ویژه معرفت‌شناسی فضیلت است و از سال ۱۹۹۹ تاکنون در دانشگاه اوکلاهاما به تدریس فلسفه دین و اخلاق پرداخته است. او همچنین از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ ریاست انجمن فیلسوفان مسیحی و از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۷ ریاست انجمن فلسفی کاتولیک امریکا را برعهده داشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

معرفت شناسی

  • ناشر: نشر نی
  • کد کتاب: 102712 - 22/4
  • موجودی: در انبار
  • 280,000ریال
  • 245,000ریال

برچسب ها: لیندا زاگزبسکی, کاوه بهبهانی, فلسفه یونان, ارسطو, فلسفه اجتماعی, معرفت شناسی, فلسفه غرب, فلسفه شناخت, کتاب معرفت شناسی