دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

معجزه گفت و گو

معجزه گفت و گو

نویسنده: سوزان هیت لر
مترجم: اکرم کرمی
ناشر: صابرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 369
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب 

راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم

کلیدهای همسران موفق

معجزه گفت و گو، مهارت هایی را می آموزد که ازدواج ها را به سوی موفقیت سوق می دهد. این کتاب با ارائه مثالهای جالب و رهنمودهایی که یادآوری آن ها آسان است به ما نشان می دهد که چگونه صمیمیت ها را عمیق تر کنیم، اختلاف ها را از سر راه برداریم و گفت و گویی رضایت بخش داشته باشیم و از این رهگذر زندگی پایدار و شادی آفرین را تضمین کنیم.

مهمترین عاملی که در زندگی زناشویی موجب شادکامی و موفقیت می شود یا آن را تباه می سازد، تبادل کلمات یا همان گفتگوست. این کتاب این توانایی را به شما می دهد تا بدانید چه چیزی شما را در مسیر یک گفتگوی موزون مشترک نگاه می دارد و چه چیزی شما را از مسیر درست خارج می کند.

به ازدواج معتقدم؛ زیرا ازدواج دری گشوده به ارزشمندترین مواهب زندگی است؛ از صبحانه ساده ای که در آغاز روز در کنار همسرمان صرف می کنیم تا محبت و صمیمیتی که تنها در میان همسران یافت می شود. به نظر من ازدواج بزرگ ترین موهبت زندگی و ساختار بنیادین یک جامعه پایدار است. 

اما ازدواج واقعا چیست؟ ازدواج از لحاظ قانونی، یک پیمان دوجانبه برای مشارکت محسوب می شود و از لحاظ عاطفی، شما را مقید می کند تا زندگی خود را با دیگری قسمت کنید؛ در کنار یکدیگر باشید، دست به دست هم دهید و به یکدیگر دل ببندید. با ازدواج متعهد می شوید که نیروهای خود را در این امور روی هم بگذارید: مسائل مربوط به خانه و مسکن، امور مالی، فرزندان، امور زناشویی، تفریح و سرگرمی، کمک کردن به رشد شخصیت یکدیگر، حمایت از یکدیگر در ناکامیها، پیروزیها را با هم جشن گرفتن و خلاصه، موسیقی زندگی را با هم نوشتن.

کتابی که در دست دارید، یک جلد از مجموعه کلیدهای همسران موفق است. این مجموعه می‌کوشد با نگاهی کاربردی به نیازها و مسائل زندگی مشترک، چه در مرحله انتخاب همسر و چه در دوران پس از ازدواج، بپردازد. ارائه سبک ها و روش های مؤثر در شناخت، برقراری ارتباط و گفت‌وگو، توجه متقابل به نیازها و نهایتا بازسازی روابط آسیب‌دیده یا گرفتار بحران، از اهداف این مجموعه است.

این کتاب برای افراد متأهل نوشته شده است یا کسانی که امیدوارند ازدواج کنند: زوج های جوانی که در آستانه ازدواج قرار دارند؛ افرادی که به ازدواج می‌اندیشند؛ زوجهایی که از روابط آشفته و نابسامان خود رنج می‌برند و زوج های خوشبختی که می‌خواهند مهارته ای ارتباطی خود را بهتر کنند. اصول و راهکارهای این کتاب، چون روغنی است که حرکت چرخ‌دنده‌های زندگی را روان می‌سازد و مانع تکان های شدید آن می‌شود.

معجزه گفتگو، مهارتهایی را آموزش می دهد که ازدواجها را به سوی موفقیت سوق می دهد. این کتاب با ارائه مثال های جالب و رهنمودهایی که یادآوری آنها آسان است به ما نشان می دهد که چگونه صمیمیتها راعمیق تر کنیم، اختلافات را از سر راه برداریم و گفت و گویی رضایت بخش داشته باشیم و از این رهگذر زندگی پایدار و شادی آفرین را تضمین کنیم.

این مجموعه می کوشد با نگاهی کاربردی به نیازها و مسائل زندگی مشترک، چه در مرحله انتخاب همسر و چه در دوران پس از ازدواج، بپردازد.ارائه سبکها و روشهای موثر در شناخت، برقراری ارتباط و گفت و گو، توجه متقابل به نیازها و نهایتاً بازسازی روابط آسیب دیده یا گرفتار بحران، از اهداف این مجموعه است.

فهرست 

• اصول گفت و گوی مشترک
• کنار آمدن با تفاوتها
• روابط خوب را به عالی تبدیل کنیم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات