منو
سبد خرید

معجزه شعر طنز

معجزه شعر طنز
معجزه شعر طنز
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128233 - 114/4
  • وزن: 0.50kg
550,000 ریال

معجزه ی شعر طنز

نویسنده: آزاده سلیمانی - زهرا باقرشاهی - حسام محمد ظاهری
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 223
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

ما رنج در این کتاب بردیم بسی           معشوقه ی نیک ماست در هر نفسی
گویند به عاریت بده تا خوانیم             معشوقه به عاریت نداده است کسی!

كتاب «معجزه شعر طنز» از ۳۴۰ شعر طنز و فكاهه تشكيل شده است كه در قسمتي كوتاه يك صفحه مربوط به شعر يك شاعر و بخش تقويمي زندگينامه شاعر به همراه تعدادي از آثار وي آورده شده است. كاريكاتورهايي فانتزي نيز كه براساس موضوعات شعر‌ها به چاپ رسيده‌اند، از بخش‌هاي متفاوت و جذاب كتاب به شمار مي‌آيند.

در اين كتاب آثاري از جامي، مولوي، ابوالقاسم حالت، عبيد زاكاني، صائب تبريزي، سعدي، انوري، حافظ، نيما، سنايي و ايرج ميرزا به چشم مي‌خورد.همچنين سعيد بيابانكي و سعيد سليمانپور نيز از جمله شاعران نوگراي معاصر هستند كه برخي از اشعار طنزشان در اين مجموعه آورده شده است.«برگزيده و شرح آثار دهخدا»، «بيست سال با طنز»، «خواندني‌هاي ادب فارسي» و «طنز‌پردازان ايران از آغاز تا پايان قاجار» از جمله منابعي است كه در گردآوري كتاب معجزه شعر طنز، مورد استفاده قرار گرفته است.

شكل دگر خنديدن؛ نوعي دگرانديشي مثبت و مفيد در ساخت تبسم و خنده است. يك وجه از تبسم است كه با تفكر همراه و هم ركاب و هم دوش است و دقيقا از همين منظر و گذر است كه خنده‌ خامان از خنده‌ پختگان و سوختگان تفكيك و متمايز مي‌شود و همان مي‌شود كه حضرت مولانا در تاييد و تكريم فرمايش متين ما گفت: «كار خامان بود از فتح و ظفر خنديدن.

كتاب حاضر گزيده‌اي از اشعار در قالب‌ها و موضوعات طنز و فكاهه و هزل و هجو است كه در آنها نام بسياري از شاعران نامدار و كمتر صاحب‌نام را مي‌بينيم. اين گزينه به تعدادي از اشعار شاعران و طنزپردازان نو و معاصر نيز نظر داشته و از اشعار جديد طنز و فكاهه آنان نيز بهره جسته است. 

شاعران طنزپرداز و آغاز‌كنندگان اين مسير پرفراز و فرود مي‌توانند نمونه‌هاي خوب شعر طنز فارسي را از سر دقت و تامل به مطالعه بنشينند و از اين رهگذر بر رموز و ظرائف مرموز طنز منظوم واقف شوند و نكته‌ها و دقايق آن را استخراج كنند

آیا تابه حال سفری به دریای شگفت انگیز شعر طنز داشته اید.
و از امواج شادی و معرفت آن بهره ای برده اید؟
اندکی در این دریا شناور شوید و شادی عمیق آن را تجربه کنید. 

در خانه ی ما ز نیک و بد چیزی نیست
جز تنگی و پاره ای نمد چیزی نیست

از هرچه پزند نیست غیر از سودا
وزهر چه خورند جز لگد چیزی نیست
«عبید زاکانی»

یکی پرسید از آن فرخنده ایام
که تو چه دوست داری؟ گفت: دشنام

که هرچیز دگر که می دهندم
بجز دشنام، منت می نهندم

«عطار»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات